Skip to content Skip to footer

Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA Servo Motor Tamiri 

Servo motor sanayi makineleri, savunma sanayi,  ev eşyaları, dijital ürünler, hassasiyet gerektiren makineler veya performans arttırıcı birçok alanda kullanılmaktadır. 

Euroservo usta ve bilgili personeli ile yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir. Servo motor tamiri bakım ve onarımını usta kadrosu ile en kısa ve en hızlı şekilde hizmet vermektedir. Tamir ve bakım sırasında ürünün hangi aşamada olduğu ne zaman hazır olacağı, şeffaf ve saydam fiyat bilgisi ve teslim tarihi gibi birçok soruya bir telefon kadar yakındır.  Telefon veya internetten randevu ve bilgi alınabilmektedir. Kullanımdan veya kötü şartlardan dolayı bozulma gibi durumlarda A’dan Z’ye tüm parçalarını yaparak teslim etmektedir. Motor teslim tarihinden itibaren tamir edilen bölüm veya alan 1 yıl boyunca garanti kapsamında olacaktır. Servo motor tamirinden sonra, aynı parçadan kaynaklı durumlarda firma bir yıl ücretsiz bakım ve onarımını tekrar yaparak teslim eder.

Birçok motor çeşitliliği ile birlikte Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA servo motor ailesi grubundandır. Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA servo motor performans arttırıcı ve mevcut çalışan aksamda stabil ve milimetrik ölçü ile birçok alan ve üründe ana parça veya yan ekipman olarak kullanılır. Motor gücü 460 V akım ile çalışırken yüksek çözünürlük ile alanında en iyiler arasında yer alır. Ürün arızalı çıkması durumunda firma yapmayı veya değişimi garanti süresi içinde kabul eder. Savunma sanayi, fabrika üretim bandı, güvenlik hizmetleri, hava alanları ekip ve ekipmanları vb. birçok alanda hizmet vermekle birlikte Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA servis ve onarım ve bakımlarını itinayla usta kadrosu ile hizmet sunmaktadır. Motorun içinde bulunan tüm parçaları kapsayarak, dağılan veya performans düşüklüğü gösteren bilye dağıtma yani rulman değişimi orijinal parçalar ile yenilenir.

Gerekli görüldüğünde veya istenildiği durumlarda enkoder ayarı itina ile istenildiği şekilde yapılmaktadır. Mevcut parçaların yetersiz geldiği durumlarda modele uygun geliştirme ve günümüz teknolojisine uyum sağlayarak teknik donanım ve bilgiye sahip kadrosu ile uygun olan parça bilgi aktarımı ile itina ile yapılır. Garanti süresi bitmiş servo motor model Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA servis onarım ve bakımı garanti süresi bitse dahi en kısa sürede usta kadrosu ile yapıp teslim eder. Firma bu konuda şeffaf olup fiyat zaman ve hangi aşamada olduğu gibi birçok soruya da telefon veya resmi internet sitesinden cevap verir. Bir yıl içinde arızanın tekrarı durumunda (kullanıcı hataları hariç )firma ücretsiz yaparak teslim etmektedir.

Servo motor allen brandley MPL serisi çeşitli alanlarda kullanılır.  Özellikle araba hareket ve çekiş gücünü artırmak için motor aksamı veya ana motor güç artırıcı şeklinde frenli ya da frensiz seçenekleri kullanıcılara sunmaktadır. Allen brandley MPL serisi aç beslemeli motorlar ve tek faz 220 cc ile çalışırken,  üç faz 380v cc devrelerde uyum sağlar. Motor genel özelliklerinden hız konusunda 8000 rpm ile ulaşamayacağınız ve göremediğiniz durumlarda kolaylık sağlamaktadır.

Servo Motor Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA MPL Parça ve Ekipman Bilgileri 

Güç ve performansta güç kondüktörü yuvarlak yani askeri şekilde dizayn edilir, daha az yer kaplar ve estetiktir. Düşük performans olan motorlarda daha kullanışlı olmakla birlikte güç kondüktörü ile gelen akım ve voltajı dengeleyerek performansı stabil kılar. Güç kondüktörü kullandığı güç ile manyetik alan oluşturur.

Rulman

Servo motorlarda Allen Bradley MPL-B430P-MJ72AA motor ve allen brandley MPL modellerinde rulman değişimi yani motorda bulunan bilye yeri dağılması ya da bilye eksilmesi durumunda değişimi çok kolay yapılmaktadır. Bakım ve onarım esnasında yıpranan bilyeler varsa rulman değişimi de yapılmaktadır. 

Sinyal konnektörü

Servo motor sinyal konnektörü bağlı bulunduğu sistemde sinyal değişimi ya da komut, görev değişimi gibi durumlarda devreye girer. Kullanıcılara sinyal konnektörü ile kullanılan komut veya dizinin hangi alan veya bölümde olduğunu ikaz ederek bildirir.

Enkoder ayarlama

Servo motor enkoder ayarlama usta ve tecrübeli kadromuz ile mevcut olan sistemde hız aralığında dönüş veya iz düşüm gibi ayarlarda problemle karşılaşılmasında endoker ayarlama yapılarak istenilen ayara getirilir veya üretim bandında değişmesi gerektiği takdirde enkoder ayarlama yapılarak istenilen hız veya iz düşümü gerçekleştirilir. Servo motor tamir ve bakımı yapılırken istenilen aralık ve iz düşümü yapılabilir.

Resolver ekipman

Servo motor resolver ekipman döner transformatör motorun ana güç kaynağı cnc tipi makineler için dönüştürücü olarak kullanılır. Motorun çeşitliliğine göre sargı uçları değişerek ekipmanda kullanıldığı alana göre değiştirilebilir veya kullanılabilir.

Servo motor tamir ve bakımı usta ve tecrübeli kadro ile en kısa sürede parça değişimi motor değişimi gibi birçok alanı kapsamaktadır. İşletme veya şahsi kullanımlarda yıllık veya aylık bakımları randevu ile telefondan veya internetten alarak yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir. Zaman ve karışıklıklardan uzak hangi aşamada nerede arıza olduğu veya ne gerektiği ile ilgili net bilgi verilmektedir. Servo motor tamir ve bakımı mevcutta kullanılandan farklı bir hız gerektiren durumlarda firma ile irtibata geçerek gerekli donanım değiştirilebildiği gibi günümüz teknolojisine daha uyumlu hale getirilebilir. Eklenmesi veya çıkarılması gereken parça veya ekipman hakkında detaylı bilgi verilerek tüm kullanıcılara yardımcı olunmaktadır.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?