Skip to content Skip to footer

Allen Bradley MPM-B1153F-SJ72AA Servo Motor Tamiri

Servo motor bakımı için, dilediğiniz her an Allen Bradley firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Kurulduğu ilk günden bu yana alanında uzman bir ekiple çalışan firmamız, yılın her anında ihtiyaç duyduğunuz hizmeti sizlere sunuyor.  Servo motorlarda çeşitli sebeplere bağlı olarak türlü sorunlar baş gösterebilir. Bu sorunların temeli ise, genel olarak yanlış kullanıma ya da düzenli olarak bakımların yapılmaması ile ilişkilendirilebilir.

Servo motor tamiri ve onarımı da, alanında uzman ve profesyonel bir teknik ekip ile gerçekleşmelidir. Olması gerektiği gibi tamir edilmeyen servo motorlar, belli bir süre sonra tekrardan başka bir teknik arıza çıkartabilir. Bu arızalar,  çeşitli sebeplerden dolayı oluşmakla birlikte, ancak teknik bir bilgi birikimi ile çözüme kavuşur.

Eğer sizler de servo motorunuz için gerekli olan bakım ve onarım sistemlerine teknik bir destek arıyorsanız, istediğiniz an firmamıza ulaşabilirsiniz. 

MTR OVERSPEED FL Motor Overspeed Hatasının Sebepleri

FLT S05 – MTR OVERTEMP FL Motor Overtemperature hatası ile firmamıza gelen Allen Bradley servo motorun termistör aksamının arızalı olduğunu tespit ettik. Bu problemin yanı sıra da MTR COMMUTATION Motor Commutation Fault hatası veren servo makine için gerekli bakım işlemlerini profesyonel destek ekibimiz sayesinde kısa süre içerisinde gerektiği gibi onardık.

Firmamız, teknoloji ve mühendislik alanındaki sürekli yenilikçiliği ile tanınır. Ar-Ge ekibimiz, en son teknolojileri ve en iyi uygulamaları takip ederek, müşterilerimize rekabet avantajı sağlayan çözümler sunar. Firmamızın geliştirdiği servo motorlar, endüstri standartlarını aşarak daha yüksek performans, verimlilik ve dayanıklılık sunar. Firmamız, makine hata tespiti konusunda da sizlere bu doğrultuda hizmet vermektedir. Geniş hizmet yelpazesi adı altında kaliteli hizmetleri sizlere ulaştıran firmamızda, belirlenen sorunun ana hatları; aşırı yüklenme, soğutma, çalışma süresi ve çalışma şartlarıdır. Bu şartlar, düzenli bakım ve onarımların zamanında yapılmaması ile de ortaya çıkabilir. 

Fakat firmamız bu sorunların ana kaynağını en net şekilde sizlere ifade eder. Bu ifade şekli de,  servo makinelerin kullanım ömrü üzerinde pozitif etki yaratır. Hizmet verdiği alanda, en üst düzey kalite standartlarını hedefleyen firmamızda, servo motor arıza tespiti en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Arıza tespiti öncesi, motorun kullanım şartları ve ömrü de göz önüne alınır. Çünkü olası arızaların temel sebebi olan bu etkenler, servo motorların tamiri için de gerekli olacak tamir yöntemlerini de belirlemiş olur.

Verimli ve yüksek standartlarda çalışan firmamız, yılın her anı, en iyi fiyat politikasını sizlere sunmaktadır. Bu fiyat politikası, problemin kaynağına ya da tamir süresine göre de değişiklik göstermektedir. Eğer sizler de servo motor kullanımı için bazı problemler yaşıyorsanız, ihtiyaç anında bizlere ulaşabilirsiniz.

Endüstri alanında, öncü ekipmanlardan birisi olan servo motorlarda oldukça hassas bir sistem bulunmaktadır. Bu hassas sistem de, belli sebeplerden ötürü değişiklik gösterebilir. Uzman ve teknik ekibin kontrolü sonrasında meydana çıkacak problemler, ancak firmamız dâhilinde çözüme kavuşur.

Yedek parça temini, onarım işlemleri ve bakım sürecini kapsayan tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren firmamız, yılların verdiği deneyim ve ekiple sizlere destek olmaktan gurur duymaktadır.

Servo Motor Enkoder Aksamı Arızası

Enkoder aksamı arızası, servo motorlarda en sık görülen problemlerin başında gelmektedir. Bu problem, motorun konumunu ve hızını doğru bir şekilde izlemesi gereken bu önemli bileşenin işlevsiz hale gelmesi durumunda meydana gelir. Enkoder aksamı, dış etkilere karşı hassas bir yapıya sahip olarak üretilir.Kazara darbeler, çarpmalr ya da düşmeler sonucu fiziksel hasarlar enkoderin parçalarının kırılmasına veya deforme olmasına yol açar. Bu sebepten ötürü de motorun genel çalışma prensibinde bazı problemler oluşur.

Bu duruma ek olarak, kirlenme, yanlış kullanım ve motorun kullanım süresi gibi etkenler de enkoder aksamı için problem yaratır. Fakat bu problem, ancak ve ancak alanında teknik bir ekip ile çözüme kavuşur. Teknik bir firma olarak, belirlenen bu sorun için de sizlere hizmet veriyoruz.

Servo motor enkoder aksamının arızasını önlemek ya da oluşan sorunu en kısa zamanda tespit etmek için düzenli bakım yapmak oldukça önemlidir. Servo motor arızası bakım işlemleri, enkoderin temizlenmesi, bağlantıların kontrol edilmesi ve gerektiğinde parçaların değiştirilmesini içeren bu tamir sistemi, servo motorun kullanım ömrünü uzatır. Ayrıca, servo motorun doğru bir şekilde kullanılması, aşırı yüklendiğinde ya da titreşimlere maruz kaldığında önlem alınması da enkoder aksamının ömrünü uzatarak, makinenin genel işleyiş sistemine pozitif etki eder.

Servo Motor Arızası ve Onarımı

Servo motor bakım ve onarımı için dilediğiniz an yanınızdayız. Her problemin ana kaynağını doğru bir şekilde tespit eden firmamız, sizlere kaliteli hizmetin kapılarını sonuna kadar açıyor.  Garanti kapsamında sahip olmak istediğiniz tüm onarım işlemlerini sizler için yoluna koyan firmamızda, yılın her anı düşük maliyetlerle hizmet verilir. Güvenilir hizmet ile kaliteyi aynı anda sizlere sunan firmamız, yetkili servis olarak çalışma hayatına devam ediyor.

Her motor sisteminde, belli sebeplerden ötürü bazı problemler meydana gelebilir, bu problemleri doğru bir şekilde analiz etmek ve bakım – onarımı bu doğrultuda gerçekleştirmek; bir yandan size kolaylık sağlar, bir yandan da motorun genel işleyiş düzenini eski haline geri getirir. Eğer sizler de servo motor tamiri için alanında uzman bakım desteği almak istiyorsanız, iletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?