Skip to content Skip to footer

Allen Bradley Sürücü Arızalarına Özel Çözümler

Üretimin kesintisiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yapılan üretimleri kontrol eden bir gücün olması gerekmektedir. Bazı firmalar, bu kontrolü insan iş gücü ile gerçekleştirmeye çalışırken bazı firmalarda ise bu kontrolü üstlenen üst düzey makineler yer almaktadır. CNC makineler olarak bilinen bu makineler, belirli bir kod dahilinde programlanır ve kontrol sırasında üretim hatasının tespitini sağlar. Böylelikle insan iş gücü tarafından saatler sürecek olan işlemler daha kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Ayrıca insanlara kıyasla çok çok daha az bir hata payı olan bu makineler sayesinde üretim çok seri bir şekilde uzun süre boyunca devam ettirilebilir.

CNC makinelerin beyni de diyebileceğimiz en temel parçaları servo motorlardır. Endüstriyel alanda yaşanan gelişmeler ile birlikte sanayi alanında, robotik alanında ve otomasyon alanlarında sık bir şekilde kullanılan servo motorlar, bir kontrol sistemi sayesinde çalışmaktadır. Bu kontrol sistemi ile motorun torku, dönüş hızı ve yönü belirlenebilmektedir. Genel itibari ile basit gibi görünse de son derece kompleks yapıya sahip bu servo motorlar kimi zaman hasarlanmaktadır.

Hasarlanması ile üretimin de durmasına neden olan ve maliyet açısından oldukça yüksek fiyatlar gerektiren servo motorların arızalanmaması için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Endüstriyel sürücü bakımı ve onarımı yapan servisler sayesinde servo motorlar arızalanmadan rutin kontrolleri yapılabilmekte ve böylece kullanıldıkları makinelerin de ömrü uzamaktadır.

Servo motor denince akla gelen önde firmalardan biri de Allen Bradley firmasıdır. Allen Bradley sürücü onarımı ve bakımı da diğer pek çok firmanın servo motorlarına benzer şekilde gerçekleştirilir. Bununla birlikte tamir aşamasında kimi farklılıklar da yer almaktadır. Sürücü hata kodları sayesinde arıza tespiti daha kolay bir şekilde yapılabildiği gibi bu tespitlerin uzman kişilerce yapılması gerekir. yine tamir işleminin de bu alanda bilgi sahibi kişilerce yapılması, servo motorun daha hızlı bir şekilde tamir edilmesini sağlarken deneyimsiz kişilerce yapılan tamirler sırasında daha büyük hasarlar meydana gelebilir, bu da servo motorun geri dönüşümsüz hasarlanmasına ve çok büyük masraflar doğmasına neden olabilir. Bu nedenle sürücü tamiri uzmanları tarafından bu işlemin yapılması daha doğru olacaktır.

 
allen barley surucu onarımı

En İyi Allen Bradley Sürücü Tamiri Servisi

“En iyi Allen Bradley sürücü tamiri servisi nerede?” diye düşünen bireyler gönül rahatlığı ile servisimizi tercih edebilirler. Sadece Allen Bradley değil diğer pek çok markanın ve modelin de servo motorlarını onarım garantisi vererek tamir eden bu serviste alanında uzman bir ekip yer almaktadır. Sadece tamir yapan kadro değil, tamir sırasında kullanılan ekipmanlar da son derece kalitelidir. Böylelikle tamir ve bakım sırasında her türlü aksaklık titizlikle tespit edilebilir ve arızalar kısa sürede onarılır. Ayrıca bakım sırasında çeşitli makinelerden yapılacak olan testler için yardım alınır. Servisimizde servo motorların rutin kontrolleri için gerekli olan her türlü test eksiksiz yapılmaktadır. 

Servo motor bakım ve onarımında önemli olan en temel aşamalardan biri de temizlik aşamasıdır. Temizlik aşamasında motor içerisinde yer alan her türlü parça ayrı ayrı temizlenir. Böylelikle servo motorların kullanım ömrü uzar, servo motorun verimliliği artar.

Sürücü Arızalarına Özel Çözümler

Servo motorların bakım ve onarımları temelde benzer aşamalardan oluşur. Bu aşamalardan ilki test aşamasıdır. Test aşamasında alınan her türlü bilgi raporlanarak kaydedilir. Daha sonra motorun içi açılarak içerisinde yer alan parçalar kontrol edilir. Bu parçalarda bir sorun varsa yedek parçalar ile sorun çözülür. Arıza onarıldıktan sonra motoru kapatmadan önce gerekli temizlik işlemleri yapılır. Daha sonra motor kapatılır ve motor açılmadan önce yapılan testler tekrarlanır. Ayrıca motor açılmadan önce motordan alınan kodlama bilgileri kontrol edilerek motorun boyaması yapılır. Böylelikle tamir işlemi basit bir şekilde tamamlanmış olur. 

Her markada olabildiği gibi Allen Bradley marka servo motorlarda da sürücü arızalarına özel çözümler yer almaktadır. Hata kodları markanın kendi kataloğunda da açıkça belirtilmiştir ve bu kodların neden kaynaklandığını saptamak kolaylaşmıştır. Ama yine de uzman kişilerce yapılmayan müdahalelerin motora zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Sürücü arızaları ve çözümleri için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bu serviste motor incelenirken hem yazılımsal olarak incelenir hem de gerekli mekanik incelemeler yapılır. Yazılımsal incelemelerde herhangi bir arıza saptanması halinde onarım farklı olacaktır. Bununla beraber yüksek voltaj, aşırı çalışmaya bağlı ısınma, nem gibi nedenler ile arıza meydana gelince çözümünde uygulanacak yöntemler farklıdır. Hangi durumda nasıl bir yaklaşım sergileneceğini ise ancak alanında tecrübeli kişiler bilecektir. Bu nedenle bu tür makinelerde problem meydana gelince kurcalamak yerine yetkili bir servise gönderilmesi önerilmektedir. Çünkü bu ürünlerin maliyetleri oldukça yüksektir ve motora verilecek olan ek zarar da kullanıcıyı zarara uğratacaktır.

Kaliteli Allen Bradley Sürücü Onarımı

Kaliteli Allen Bradley sürücü onarımı, kaliteli bir ekip ve kaliteli ekipmanlar ile mümkündür. Ayrıca gerek duyulması halinde yedek parçaların da hızla temin edilebilmesi ve orijinal yedek parçaların kullanılması servo motorun kullanım ömrü açısından son derece önemlidir. Sanayi alanında büyük öneme sahip servo motorların maliyetleri yüksektir ve bozulmaları büyük maddi zararlar doğurur. Ayrıca üretimin de kısıtlı bir süreliğine durmasına neden olan bu arızaların hızlı ve güvenilir Allen Bradley tamir hizmetleri veren taraflarca yapılması gerekir.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?