Skip to content Skip to footer

Awea Spindle Arızası ve Tamiri

Spindle motor karşılaştırılan diğer mıknatıslı motor türlerine kıyasla manyetik alanında sincap kafes döner transformatör yer alır. Bu özelliği nedeniyle kendi içerisinde üç ayrı kısma bölündüğü bilinir. Bunlar incelendiği zaman genellikle manyetik alanda, sensörde ve okuyucuda arızaların bulunduğu görülür. Var olan diğer mıknatıslı motorların tamirinde kullanılmakta olan ve zaman alan çalışmalar spindle motor arızalarında uygulanmamaktadır. Genel olarak üç tip arıza yaşanırken bu arızaların dışında sorunların yaşanması da oldukça azdır. Farklı modellerle üretilen spindle motor, Awea spindle olarak da aynı oranlara sahiptir. 

Detaylı olacak şekilde AWEA spindle arızaları için bilgi vermek gerekirse, mekanik arızalar rulman yapısının hassas olması ile bağdaşır. Hassas olmaları ve daha fazla yük bulundurmaları, yeni takılacak olan rulmanları titizlikle takmayı gerektirir. Tüm bu işlemler sırasında rulmanların zorlayarak yapılan işlemlerden korunması gerekir. Bu uygulamalarla beraber roto yerine takılmaya hazır hale gelir. 

Elektriksel AWEA spindle tamiri hizmetleri sırasında karşılaşılan sorunlardan bir diğeri elektriksel arızalardır. Motorun sargıları kopma ya da yanma gibi durumlarda olduğunda gözle görülebilir bir arıza var demektir. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse sargılar üzerinde çeşitli ölçümler yapılır. Sargılar içerisinde izolasyonla ilgili testler yapılıp sorunlu olan sarı için yeniden işlem yapılmaktadır. Sonrasında da vernikleme ve fırınlama işlemi uygulanır. Tüm bu işlemlerin sonucunda da elektriksel testlerden geçirilmektedir. Testlerin sonucunda da stator toplanmaya hazır duruma gelir. 

Son arıza şekli olan okuyucu arızalarında da AWEA spindle tamiri işlemleri, basit hatalara uygulanmaktadır. Bu hatalar, yağlanma ve kirlenme gibi durumlardan ötürü ortaya çıkmaktadır. Okuyucu arızaları ise bakım sürecinde hassas olan noktalara zarar vermelerinden kaynaklı olabilir. İlgili işlemlerin tamamlanmasının ardından hassas okuyucu ayarları yapılmaktadır. Bu şekilde sistem çalışmaya hazır bir hale gelir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise AWEA spindle revizyon uzmanlığı bulunan servislerden destek aldığınızdan emin olmanızdır. 

 
awea-spindle-arizalari

Awea Spindle Tamir Hizmetleri 

CNC tezgah spindle bakımı sırasında tamir süreci, inceleme, analiz ve tamir işlemleri olacak şekilde tamamlanmaktadır. Bu aşamada yetkili servis kalite kontrol işlemlerini tamamlamaktadır. Spindle tamir işlemlerinin her aşamasında teknolojik avantajlar da kullanılır. Bu ayrıcalıkların kullanılabilmesi için ise AWEA spindle servisi hizmeti aldığınız firmanın, işinde profesyonel olduğundan emin olmalısınız. Spindle arızaları sırasında işletmelerin üretime ve çalışmalarına devam edebilmesi için kaliteli ve hızlı bir destek almasıdır. 

AWEA Spindle onarımı için öncelikli olarak teknik personeller tarafından iş milleri kontrol edilmektedir. Uygulanan her iş mili için yeni bir kayıt ile iş emri açılmaktadır. İşlemlerin başlatılması ile birlikte ise arıza tespit işlemleri uygulanır. Yapılan raporlamalar sonucunda tamir süreci boyunca gerekli olan işlemler yapılır. Tamamlanan işlemlerin ayrıntılarıyla olacak şekilde belgelendirilmesi de önemlidir. İlgili uzmanlar, arızaların, belirtilerin ve var olan eksikliklerin tespitinin sonucunda gerekli testleri de yapmaktadır. Spindle revizyonu sırasında yapılması gereken bakım işlemleri de tamamlanmaktadır. Var olan her bir parça öncelikli olarak temizlenir. Sonrasında da kullanılan ölçü aletlerinden yardım alarak tolerans dışı olup olmadığı belirlenir. Arıza tespit işlemleri özel bir tamir alanında uygulanmaktadır. Bu süreçte arıza tespit raporları da kaydedilir. 

Ölçüm alanı içerisinde eğitimli olan teknisyenler bileşenleri incelemektedir. Teknoloji cihazlarından destek alınarak kritik parçalar için ölçümler yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda arızaların temel nedenleri anlaşılmaktadır. Arızalı olan parçalar tamamen donanımlı ve teknolojik olan merkezlerde üretilebilmektedir. Ayrıca orijinal parça tamir edilebilir. Bu sayede spindle yedek parça ihtiyacı da en etkili olacak şekilde temin edilir. 

Awea Spindle Onarım ve Bakımı 

İşletmelerin üretimleri, çalışmaları sırasında herhangi bir problemle karşı karşıya kalmalarını önlemek amacıyla spindle motor bakımlarının aksatılmaması gerekir. Var olan plana sadık kalacak şekilde işleme makineleri spindle onarımı ve bakımı yapılmalıdır. Bu sayede hem temizlik, kontrol işlemleri yapılırken hem de olası problemlerin önüne geçilir. Bakım süreçlerinde, parçalar detaylı olarak kontrol edildiğinden olabilecek problemler önceden tespit edilir. Bu süreçte yapılan iyileştirme çalışmaları da işletmelerin üretiminin duraksamasını, verimliliğin düşmesini engellemektedir. Bundan ötürü önemli bir avantaj olarak değerlendirilr. 

Hassas spindle onarımı faaliyetleri sırasında gerekli işlemlerin profesyonellikle yapılması da bir hayli önemlidir. Bu sayede ilerleyen süreçlerde olabilecek sıkıntıların da engellendiği bilinmektedir. Awea spindle onarımı ve bakımı için de kontrolleri aksatmamanızda fayda vardır. Böylece sürekli olarak verimlilik elde edebilir ve tam performans avantajlarından da yararlanabilirsiniz. 

Awea Spindle Teknik Servis Hizmeti 

CNC spindle teknik destek hizmetlerinden yararlanmak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Bunlardan bahsetmek gerekirse de öncelikli olarak hizmet alacağınız servisin Awea spindle hizmeti veriyor olması gerekir. Size bu konuda destek olabilmesi ve spindle motor konusunda uzmanlık sahibi olması şarttır. Bu sayede motor parçalarının incelenmesi, onarım ve bakım işlemlerinin profesyonellikle yapılması sağlanır. Aynı zamanda arızaların tespit edilebilmesi, arıza tespit ve onarım işlemleri için gerekli olan malzemelerin, test cihazlarının bulunması gerekir. Böylece hem revizyon hem de tamir işlemlerinde en iyi sonuçlarla bir araya gelmeniz mümkün olur. Raporlama ve bilgi aktarma konusunda da hassas, işinin ehli bir teknik servis hizmeti beklentilerinizle buluşmanızı sağlayacaktır. Böylece işletmelerin Awea spindle motor arızalarından kaynaklı olarak yaşayacakları olumsuzlar da ortadan kalkacaktır. 

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?