Skip to content Skip to footer

DR Kaiser Spindle Tamir Servisi ve Desteği

Üretim alanında yaşanan gelişmeler ve artan ihtiyaçlar doğrultusunda seri üretimlerin hız kazanması kaçınılmaz olmuştur. Seri üretim yapan makineler ve bunları kontrol eden sistemlerde, AC ve DC motorların yerini daha farklı motorlar almıştır. Bu motorlar servo motor ve spindle motor olarak ayrılmaktadır. Bu motorlar sayesinde kısa sürede insan iş gücü ile yapılamayacak bir iş yapmak mümkün olmuştur.

Spindle motorlar, yüksek devirde işleyebilen motorlardır. Bu motorların maliyetleri ise hayli yüksektir. Bu nedenle kullanıldıkları cihazların düzenli olarak kontrole götürülmesi ve bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekir. Aksi halde motor kısa süre içerisinde bozulacak ve kullancısını büyük zarara uğratacaktır.

Spindle motorlar da kendi içlerinde pek çok alt kategoriye ayrılmaktadır. Farklı markalara ait motorlar olabileceği gibi her markanın da kendi içinde pek çok alt modeli yer almaktadır. DR Kaiser de bu markalardan biridir. Bu motorun bakımı ve meydana gelen herhangi bir arıza durumunda uygulanması gereken adımlar diğer motor çeşitleri ile aşağı yukarı aynıdır. Fakat tabii ki bazı farklılıkların bulunması da çok doğaldır. Bu merkezimiz DR Kaiser spindle revizyonu da dahil pek çok marka ve modelin bakım onarımını yapmaktadır.

DR Kaiser spindle tamiri servisi olarak hizmet veren bu merkezde, motorunuzun her türlü rutin bakımı büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Yine aynı şekilde arıza tespitleri ve hasar onarımları gibi pek çok işlemi de bu servis aracılığı ile gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Alanında son derece tecrübeli ve uzman ekibi ile hizmet veren bu serviste bakım ve onarım işlerinde kullanılan her türlü ekipman da yüksek kaliteye sahip son model ürünlerdir. Motorlarınıza ve sizlere değer veren bu serviste, sizlere onarım garantisi verilerek arızalanmış olan motorlarınız en kısa sürede tamir edilip belirlenen süre içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir.

dr kaiser spindle tamir servisi ve desteği

DR Kaiser Spindle Teknik Destek

Spindle motorların tamiri ve bakımı diğer klasik motorlara göre farklılık göstermektedir. Temelde basit bir yapıya sahip gibi görünse de spindle motorların yapıları oldukça komplekstir. Bu nedenle bakım ve onarım sırasında bu cihazlara herhangi bir zarar verilmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Özellikle bu konuda yeterli donanıma sahip olmayan kişiler tarafından yapılan müdahaleler cihazı çok daha büyük hasara sokabilir. Bu nedenle herhangi bir arıza durumunda derhal DR Kaiser spindle teknik destek veren bir merkez tarafından yardım alınmalıdır.

Spindle motorların arızalanmamaları, iyi bir bakım süreci ile mümkündür. Bu motorlar sürekli olarak çalıştıkları için aşırı ısı, aşınma, kirlenme gibi şeylere maruz kalmaktadırlar. Bakımlarının yapılması halinde bu tarz olumsuz durumlar hızla ortadan kaldırılabilmektedir. Fakat uzun süre bakıma gitmeyen motorda ise özellikle aşınmalara bağlı olarak bozulmalar meydana gelebilmektedir. Bir arıza oluştuğunun fark edilmesiyle birlikte motorun doğrudan tamire götürülmesi gerekir. Arıza halinde kullanılmaya devam eden motorda çok daha büyük ve geri dönüşümsüz hasarların meydana gelebileceği unutulmamalıdır.

DR Kaiser Spindle Onarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

DR Kaiser spindle onarımı yapan servislerden biri olarak size hizmet veren bu merkezde dikkat edilen bazı noktalar vardır. Hemen her spindle motorun bakım ve onarımları benzer aşamaları içerse de dikkat edilmesi gereken noktalar sayesinde spindle motorun kullanım ömrü artar ve bu motorların verimliliği de ciddi oranda iyileşir.

  • Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, spindle bakımının uzman kişilerce yapılmasıdır. Konu hakkında teknik bilgiye sahip olmayan kişilerce yapılan müdahaleler motora ciddi hasarlar verebilir. Bu motorların maliyetleri göz önünde bulundurulursa konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır.
  • Motor tamirini yapacak kişi gibi bakım ve onarımda kullanılan ekipmanların kalitesi de önemlidir. İyi ekipmanlarla yapılmayan işlemler motorun parçalarına zarar verebilir. Ayrıca arıza tespitlerinde parça değişimleri gerekirse yapılacak olan parça değişiminde kullanılacak yedek parça seçimi de dikkatle yapılmalıdır. Marka ve modele uygun yedek parça seçilerek motorun kullanım ömrünü uzatmak mümkündür.
  • Spindle tamiri sırasında çeşitli makineler kullanılmaktadır. Çünkü gözle yapılan değerlendirmelerin yanında motorun performansının da test edilmesi gerekir. Bu testler için kullanılan makinelerin de kaliteli olması gerekir. Aksi halde gerekli testler doğru bir şekilde yapılmayacağı için bakım ve onarım işleri de tam anlamıyla yapılmış sayılmaz.
  • Testler ve yapılan her türlü işlem raporlanarak kaydedilmelidir. Böylece diğer bakımlar sırasında ya da tamir sonrasında test sonuçları karşılaştırılarak motorun durumu hakkında daha iyi bilgi almak mümkün olacaktır.
  • Spindle bakım ve onarımının iyi yapılması için motorun parçalarının her birinin ayrı ayrı temizlenmesi gerekir. DR Kaiser spindle bakımı ve tamiri yapan pek çok servis tarafından atlanan fakat oldukça büyük öneme sahip temizlik aşaması sayesinde motorun verimliliğini arttırmak mümkündür. Ayrıca uzun süre temizlenmeyen motorlar arızalanmaya daha açık hale geleceklerinden zamanında yapılmayan birkaç işlem motorun tamamında geri dönüşümsüz hasarlar ortaya çıkarabilir.

Spindle Tamir Servisleri

Spindle tamir servisleri, pek çok marka ve modele ait spindle motorların bakımını ve onarımını yapabilmektedir. DR Kaiser spindle da bu motor markaları arasında öne çıkan bir markadır. Bu markaya ait herhangi bir model motorda meydana gelen arızalar için bu servisi tercih ederek alanında uzman ekip sayesinde motorun bakım ve onarımını hızla yaptırabilirsiniz. Bu motorlar üretim sektöründe sık kullanıldıkları için bozulmaları üretimi büyük derecede azaltacaktır. Bu nedenle hızlı tamir desteği veren servisimiz sizlere memnuniyetle hizmet vermektedir.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?