Skip to content Skip to footer

FANUC Servo Motor Tamiri: Garantili ve Uygun Fiyatlı Tamir

Fanuc servo motor tamiri prosedür gereği özen ve titizlikle oluşan işlemlerin bir arada bulunması ile gerçekleşir. Deneyim sahibi teknisyenlerin alanında profesyonel olması sayesinde, yapılan tüm tamir işlemlerinde yüksek performans hedeflenir. Tamir sistemlerinde özen ve titizlik başta olmak üzere oluşan düzen sistemi bozulmamalıdır. Dinamik motor onarımı sırasında profesyonel kaynaklar ile iletişime geçilmelidir. Fanuc servo motorun arızasının doğru bir şekilde belirlenmesi için ilk adım değerlendirme ve teşhistir. Uzmanlar, motorun performansını inceleyerek hangi bileşenlerde sorun olduğunu belirler. Tamir edilen Fanuc servo motor, özel test ekipmanlarıyla çeşitli performans testlerine ve çeşitli analizlere tabi tutulur. Bu testler, motorun doğru ve güvenli bir şekilde çalıştığını doğrular. Gerekli ayarlamalar bu aşamada yapılır.

Servo motor tamir ve yüksek onarımı için bu firmada gereken analizi yapılır. Yapılan analizlerde sizlerin bilgisi dahilinde kayıt altına alınır. Yapılan bu değerlendirme ve analiz sonucunda onarım ve tamir işlemleri başlar. Fanuc Servo motor modelleri çeşitlilik göstermekle birlikte tüm bakım ve yedek parça ağı ile Fanuc Servo motor tamir servisi yedi gün yirmi dört saat hizmet verir. bu süreç ise genel olarak şu şekilde işler;

  • Değişim
  • Yenileme 
  • Eski ve yeni kaynakları kullanma gibi detaylar göz önünde bulundurarak işlemler başlar. Profesyonel adımlarla yenilen ve ölçümler gerçekleştirilir. Gerektiğinde değişim şart olmakta ve kaliteli teknisyen kullanımı söz konusudur.
FANUC Servo Motor Tamiri

Servo Motor Tamiri ve Bakımı

Servo motor tamiri ve bakımı esnasında ekipman ve ekip potansiyeli ile profesyonel ve dikkat gerektiren işlemler dahilinde gözlemler yapılır. Fanuc servo sistemlerinde pek çok detay öne çıkar. Ekipman ve profesyonel detaylar ile önde gelen hizmetlerin hemen tamamlanmasıyla pek çok araç da dikkat çeker. Ekipman olarak; enkoder başta olmak üzere resolver ve muhtelif gibi araçların test edilmesi öne çıkar. Bu ekipman malzemelerinin özel ve deneyimli personel tarafından özellikle test ve ölçümü yanında yenilenmesi aynı zamanda da stator sargıları gibi ölçüm ve yenilenme gibi performans kontrolleri ile hemen koordine sağlanır.

Servo motor tamiri ve bakımı öncelikle kontrol sistemlerinde bulunan elemanları ile özellikle PTC, NTC, gibi sistemsel çözümlerin hızlı bir şekilde elde edilerek hassas ve kalite çerçevesinde yenilenmesi gerekir. Kaliteli ekipmanlar ile çalışılarak testlerin ve ölçümlerin tek tek yapılması esas alınır. Yenileme ölçüm ve değişim kulvarlarında denge ve sistemler de çok önemlidir. Fanuc servo motor onarımı esnasında birçok periyodik sistem bir arada kullanılır. Motor arka ve ön mekanik kapakları ile rulman ölçülerine yönelik hasar tespiti ve rulman yatağı kontrolü de sağlanır. 

Servo motor tamiri ve bakımı, motorun sağlığı ve devamlı çalışabilmesi için göz ardı edilmemesi gereken adımlardır. Bakım, düzenli aralıklarla yapılmalıdır ve bakım sonrası yapılan kontroller, motorun performansı açısından büyük önem taşır. Servo motor bakımı, öncelikle dış etkenlere karşı koruma sağlamak amacıyla motorun temizlenmesini içerir. Toz, kir veya nem motorun performansını azaltacağından düzenli temizlik önemlidir.

Yağlama, servo motorun içindeki hareketli parçaların aşınmasını azaltarak sürekli ve sorunsuz bir çalışma sağlar. Bu, özellikle yüksek devirli çalışan motorlarda önemlidir. Elektriksel bağlantıların düzenli olarak kontrol edilmesi, bağlantı hatası veya gevşek kablo gibi sorunları önler. Güvenilir bağlantılar, motorun stabil çalışmasını destekler. Termal inceleme, motorun aşırı ısınma durumunu belirler. Bu, motorun düşük verimliliği veya arızaları önceden tespit etmek için önemlidir.

Tamir, motor arızası durumunda uygulanır. Bu, hasar görmüş parçaların onarılması veya değiştirilmesini içerir. Tamir işlemleri, genellikle uzman teknisyenler veya üretici tarafından gerçekleştirilir. Servo motorun düzenli bakımı ve zamanında tamiri, motorun güvenli, verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu, üretim sürekliliği ve ekipman güvenilirliği açısından kritiktir.

Rulman yatağı ölçüleri yine lisanslı teknisyenler tarafından hassas olarak yapılır. Mekanik olarak çıkan bu pürüz ve hasarlara engel olmak için profesyonel adımlar atılır. Mekanik problemler çıktığı andan itibaren teknisyen ve uzmanlarla alt yapıları kullanmak önemlidir. Fanuc motor arıza tespiti yapılırken birden fazla faktör göz önüne alınmalıdır. Elde edilen kaynaklar, faktörler ve listeler yapılan ölçümlere yön verir.

Bu listeler ise, motor arıza tespiti açısından gerekli olan bilgileri en doğru şekilde belgeler. Problemin ana kaynağı bulunduktan sonra da Fanuc Servo motor tamir bakım ve onarımı tam anlamı ile başlamış olur. Bu da motor kullanımında kalite ve yüksek performansı beraberinde getirir. Fanuc marka servo motorların bakımı, her zaman profesyonel bir destek ile yapılmalıdır.  Çünkü motorda var olan tüm sorunlar, başka problemleri de beraberinde getirebilir. 

Fanuc tamiri sonrasında müşteri memnuniyeti de olmazsa olmazlar arasındadır. Fanuc Servo motor bakım ve onarımı  alanında uzman ve profesyonel bir ekip ile yapılmalıdır. Tüm Servo motorların tamirlerinde 1 yıl boyunca, malzeme ve işçilik garantisi verilir. Fanuc motor uzman kadrosu ile Servo motor amiri itina ile yapar.

Fanuc Servo motorlar eski ve yeni modelleri mevcuttur. Gerekli bakım ve onarım işlemleri de bu modellerin tür ve yapılarına göre değişir.

Gelişmiş teknik ekipman ve uzman kadrosu ile yapılan işlemler, bazı özel aşamaları da beraberinde getirir. Uzman teknisyenler tarafından yapılan eksiksiz ve  kaliteli bakımlarda 1 yıllık bir garanti süreci de bulunur. Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?