Skip to content Skip to footer

Heidenhain CNC Makineler için Tamir Servisi

Heidenhain servo motor onarımı ile ilgili bu yazıda öncelikle Heidenhain CNC makinelerin ne olduğundan bahsedeceğiz. CNC makinelerin çalışma prensipleri ve ne işe yaradıkları bilinirse bu ürünlerin arıza tespiti ve tamiri de daha kolay olacaktır. 

Endüstriyel alanda yaşanan gelişmeler ile eskiden AC motor ve DC motor olarak ikiye ayrılan motorlara yenileri eklenmiştir. Bunlardan biri de servo motorlardır. Servo motorlar diğer motor çeşitlerinin aksine uzaktan bir kontrol mekanizması yardımı ile kontrol edilebilmektedir. Bu motorların dönüş torkları, yönleri, hızları ve daha pek çok özellikleri uzaktan kontrol edilebilmekte ve böylelikle yapılacak olan işe göre motorun ayarlamaları yapılabilmektedir.

Servo motorlar endüstriyel olarak pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından en sık olanları robotlar, uzaktan kumandalar ve otomasyon sistemleridir. Bu sistemlerde farklı markalara ait farklı servo motor modelleri kullanılmaktadır. Servo motorlar temelde üç basit parçadan oluşsa da oldukça kompleks bir yapıları vardır. Bu özellikleri nedeni ile servo motorların bakımları ve tamirleri düzenli olarak yapılmalı ve kayıt altına alınmalıdır. Aksi halde bu motorların kullanım ömürleri kısalacağı gibi yapılan işteki verim de etkilenecektir. Servo motor arızası çözümü için gerekli olan uzman ekip ve ekipmanlar ile servisimiz sizlere hizmet vermektedir.

heidenhain

CNC Nedir?

CNC, bilgisayar sayımlı yönetim olarak da bilinen sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde tezgah üzerine monte edilen bilgisayarlar ile çeşitli programlamalar yapılır. Böylelikle yapılan programlamalar sayesinde kullanılan sistemler otomatik olarak çalıştırılır. 

CNC makineler sayesinde insan gücüne duyulan ihtiyaç azalır. Yapılan işlerin kontrolü otomatik olarak bu makineler sayesinde gerçekleştirilir. Insanların ve bu motorların hata yapma ihtimallerini karşılaştıracak olursak bu makineler sayesinde yapılan işlerdeki hata oranının minimum düzeye indiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Fakat kimi zaman bu makineler de arıza yapabilir ve bu da kontrol denetim sisteminin bozulmasına neden olur. Heidenhain CNC makineler için tamir servisi olarak hizmet veren bu merkez sayesinde makinelerinizin problemlerini kısa sürede tespit ederiz ve gerekli olan tamir işlemlerini en kısa sürede yaptıktan sonra makinenizi fabrikadan ilk çıkmış gibi sizlere teslim ederiz.

Heidenhain Servo Motor Onarımı

Heidenhain servo motor onarımı da dahil olmak üzere pek çok marka ve modele ait servo motorun bakımı, onarımı büyük titizlik ister. Bu motorlar oldukça kompleks bir yapıya sahip oldukları için bu motorların içerisini açmak, herhangi bir arıza varsa bunun kaynağını tespit etmek ve tespit edilen arızanın tamiri için gerekli görülmesi halinde parça değişimi yapmak hem bilgi hem de tecrübe ister. Burada yer alan uzman ekipteki her bir çalışan servo motorlar ile ilgili detaylı bilgiye sahip kişilerdir. Buradaki bazı test amaçlı makinelerin de yardımı ile servo motor bakımı ve tamiri hızla yapılmakta ve müşterilere belirtilen süre içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

Servo motor bakımını yapan kişi ya da kişiler kadar bakım sırasında kullanılan ekipmanların kalitesi de önemlidir. Kalitesiz ürünler ile yapılan kontroller sırasında bu motorlar zarar görebilir. Bu da kimi zaman makinelerde geri dönüşümsüz bir hasar ortaya çıkarabilir. Ayrıca motorların bakımı sırasında herhangi bir arıza tespit edilmesi halinde onarımda kullanılacak yedek parçaların seçimine de dikkat edilmelidir. Servo motorlar temelde birbirlerine benzeseler de her motorun kendine ait parçaları bulunmaktadır ve bu parçalar yerine başka parçaların kullanılması motorun çalışmasını engelleyebilir ya da motorun ömrünü kısaltabilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı hangi servisi tercih edeceğiniz çok önemlidir. Bölgedeki en iyi Heidenhain servo motor servisi olarak hizmet veren bu servis, motorlarınızın bakımını büyük bir özenle gerçekleştirmekte, her bakım işleminde rutin olarak servo motorun parçalarını ayrı ayrı temizlemekte ve gerekli görülmesi halinde motoru boyayarak sizlere teslim etmektedir. Müşterilerden şimdiye kadar olumsuz herhangi bir geri bildirim almayan bu servis motorlarınızı fabrika ayarlarından çıktığı hali ile size teslim etmektedir.

Servo motor arızalarına özel çözümler ile pratik çözümler üreten bu servis, yapılan her bir işlemi büyük bir titizlik ile kayıt altına almaktadır. Bizlere teslim edilen motorların bakımına başlamadan önce çeşitli performans testleri yapılır ve elde edilen parametreler kayıt edilir. Tamir ve bakım işlemleri bittikten sonra bu testler tekrarlanır. Böylelikle elde edilen parametreler karşılaştırılarak onarımın başarılı bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakılır ve motorlar müşteriden teslim alınan ayarları ile müşteriye teslim edilir.

Heidenhain Makineler için Tamir Hizmetleri

Endüstriyel alanda yaşanan gelişmeler ile birlikte kullanımı yaygınlaşan servo motorlar, pek çok farklı marka tarafından tercih edilmektedir. Bu markalardan biri de Heidenhain markasıdır. Bir Alman markası olarak karşımıza çıkan Heidenhain makineler için tamir hizmetleri, servisimiz tarafından verilmektedir. Bu makinelerin işleyiş sistemlerine hakim olan çalışanlarımız, gerekli olan her türlü incelemeyi titizlikle yürütmekte ve tamir işlemlerinde görev almaktadır.

Müşterilerin pek çoğu makinelerini tamir ettirmek için güvenilir Heidenhain tamiri servisi aramaktadır. Bu tamir işlemlerinin onarım garantili olarak gerçekleştirilmesi aranan temel kriterlerden biridir. Aksi halde bakım ve onarım sırasında yaşanan aksiliklerden dolayı daha büyük arızalar meydana gelebilmektedir. Profesyonel Heidenhain servis sağlayıcısı olarak hizmet veren bu merkezimiz Heidenhain ve daha pek çok firmanın ürünlerinin bakım ve onarımında güvenle tercih edebileceğiniz merkezler arasında yer almaktadır.

 
Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?