Skip to content Skip to footer

Hızlı ve Güvenilir Doosan Tamir Hizmetleri

Doosan spindle onarımı aşamalarını daha iyi anlayabilmek için öncelikle spindle’ın ne işe yaradığını ve çalışma mekanizmasının nasıl olduğunu anlamak gerekir. Aksi halde onarım hayli zorlaşır. Endüstriyel alanda yaşanan gelişmeler ile birlikte motor çeşitlerinde de sayıca artış olmuştur. Eskiden AC ve DC motor olarak ikiye ayrılan motorlara servo motorlar ve spindle motorlar da eklenmiştir.

Spindle motorlar, yüksek devire ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılan motor çeşididir. Metal tornaları, ahşap tornaları, CNC tezgahlar spindle motorların en sık kullanıldığı alanlardır. Oldukça yüksek hızlara ulaşabilmeleri nedeni ile endüstride çok sık tercih edilen motor çeşitlerinden biri olmuşturlar.

Spindle Bakımı ve Tamiri

Spindle bakımı ve tamiri, büyük bir titizlik gerektirmektedir. Diğer tüm motor türlerinde olduğu gibi spindle motorun tamirinde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden birisi de test aşamasıdır. Ister herhangi bir arıza olsun ister olmasın her türlü bakım ve onarım aşaması sonrası gerekli testler yapılarak uygulanan adımların motorda ne tür bir etki yarattığı kontrol edilmelidir.

Doosan, spindle motor markaları arasında yer alır ve pek çok farklı modeli yer almaktadır. Bu modellerin tamir ve onarım işlemleri temelde benzerlik gösterse de bazı farklı noktalar da bulunmaktadır. Bu onarım ve bakım işlemlerinin düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi için bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin donanımlı olması gerekir.

Spindle motorlar oldukça yüksek maliyetli motorlardır. Bu motorlarda meydana gelen bir arıza kullanıldıkları makinenin üretim yapmasını durduracağından üretimi ciddi anlamda sekteye uğratır. Bunun haricinde bu motorların bozulması halinde yenilerinin alınması çok güç olduğundan elde olan motorun tamir edilmesi gerekir. Bozulan bir motorun kısa sürede yetkili servise götürülmesi gerekir. Aksi halde arızalanan motorda zamanla daha ciddi hasarlar meydana gelebilir ve bu da motorun geri dönüşümsüz olarak hasarlanmasına neden olur.

Motorların tamirini yapan kişi ya da kişiler kadar kullanılan ekipmanların kalitesi de önemlidir. Özellikle yedek parça değişimine gerek duyulan durumlarda kullanılacak parçaların orijinal olması gerekir. Aksi halde kullanılan parçalar motora zarar vererek kullanım ömrünü kısaltır.

Hızlı ve Güvenilir Doosan Tamir Hizmetleri

En İyi Doosan Spindle Tamir Servisi

En iyi Doosan Spindle tamir servisi arayışında olan bireyler, gönül rahatlığı ile bu servisi tercih edebilir. Servis bünyesinde çalışan tüm elemanlar kendi alanlarında uzman bireylerdir. Ayrıca uzun yıllardır bu sektörde olmanın kattığı deneyim ile birlikte uzman çalışanlar kısa süre içerisinde tamir ve bakım işlerini halledebilir.

Kaliteli Doosan spindle onarımı için internette pek çok farklı bilgi yer almaktadır. Fakat konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan kişilerce yapılan işlemler motorun daha ciddi bir şekilde hasarlanmasına neden olabilir, geri dönüşümü olmayan hasarlar meydana getirebilir. Oldukça yüksek fiyatlara sahip spindle motorlar için verilecek olan bu hasarların onarım ücretleri de yüksek olacağından herhangi bir arıza durumunda zaman kaybetmeden bir uzman görüşü almanın faydası olacaktır.

Profesyonel Doosan spindle servisi veren hemen her yerde dikkat edilen hususların başında temizlik gelmektedir. Elbette tamir ve bakım süreçlerinde mekanik ve teknik bazı işlemlerin önemi büyüktür fakat bunun yanında motorun parçalarının her birinin temizlenmesi de büyük öneme sahiptir. Çünkü sürekli olarak çalışan bu motorlar, seri üretim sırasında sürekli aşınmakta ve bunun yanında kirlenmektedir. Motor parçalarının temizlenmesi ve yağlanması düzenli bir şekilde yapılmazsa zamanla bu parçalarda hasar meydana gelir. Bu hasar da makinenin çalışmasını bozar ve hatta durdurabilir. Bu nedenle bozulan motorların tamiri kadar bozulma sürecine kadarki zamanda motorun düzenli bakımları da çok önemlidir. Bu bakımların da yine alanında uzman kişilerce yapılması gerekir.

Hızlı ve Güvenilir Doosan Tamir Hizmetleri

Doosan tamir işlemleri sırasında servisimiz tarafından en çok dikkat edilen konulardan biri yapılan işlemlerin raporlanmasıdır. Çünkü spindle motorların bakımı ve tamirinde pek çok performans testi uygulanmaktadır. Bu testlerden elde edilen verilerin raporlanması hem kullanıcının içini rahatlatmakta hem tamiri yapan uzmanın tamir sonunda başlangıçtaki verilerle kıyas yapmasını sağlamaktadır. Böylelikle tamir sonucunun başarılı olup olmadığı bu raporda yer alan veriler sayesinde kolaylıkla görülebilmektedir. Ayrıca raporların düzenli tutulması ve her bakımda bu raporların güncellenmesi, motorun sağlığı açısından gereklidir.

Hızlı ve güvenilir Doosan tamir hizmetleri sunan bu servisimizde müşterilere sunulan en büyük fırsatlardan biri onarım garantisidir. Yani servise teslim edilen üründe meydana gelen hasarın tespit edilmesi ve tamir edilmesi garanti altına alınır. Çoğu zaman alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler motora zarar vermekte ve motorda tamir edilebilir düzeyde olan hasar tamir edilemeyecek seviyelere gelmektedir. Bu işlemlerde sorumlu kişi tamiri üstlenen kişi olduğu halde çoğu zaman bu bireyler hatalarını kabul etmezler ve spindle motorda meydana gelen ağır hasarın doğurduğu ciddi masraflar yine müşteriye yansıtılmaktadır. Bu tarz durumlarda her iki tarafın da çıkarlarının korunabilmesi için onarım garantili çalışan bu servis ekip üyeleri sizlere fabrika ayarlarından yeni çıkmış bir motor garantisi vermektedir.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından spindle motorlarınızın hızla tamir edilmesini istiyor ya da spindle motorunuzun rutin bakımlarını yaptırmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile bu servisi tercih ederek isteklerinizi yerine getirebilirsiniz.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?