Skip to content Skip to footer

HSD Spindle Modelleri ve Tamiri

HSD Spindle tamiri, bakımı, onarımı konusunda özenli ve dikkatli olmak başlıca gereklilikler arasında yer alır. Bu anlamda deneyimli ve yetenekli/ profesyonel kişilerden yardım almak önemlidir. HSD spindle tamiri için gereken çalışmalar ise şu şekilde sıralanır;

 • Sürücü tamirinde kullanılan malzemeler ile bileşenlerin tamamen kontrol edilmesi,
 • Sürücü araçlarında performans yükselmesi ve hızın değişik aşamalarının takibe alınması,
 • Genel kaynakların yerinde ve yedek parça kaynağından incelemesi,
 • Tamir edilecek rulman yedek parçaların temin edilmesi ve kullanımları,
 • Gerekli durumlar ile değişim ve gerekirse geliştirme uygulaması,
 • Rulman testlerinin yapılmasıyla beraber sonuçların kaydedilmesi,
 • Sonuç listesinde belirtilen sorunların tekrar incelenerek sonuca yakın tadilatların başlaması,
 • Sonuçların tamir veya tadilat işlemleri ile tamamlanırken her bir adımda Yeni kayıtlar ile desteklenmesi,
 • Son kayıtlar ile sağlam bir işlem ölçümü,
 • Permütasyon aşaması ile rulman ve kapakları değişimini belgelemek,
 • Tamir ve tadilat aşamalarında rulman ve rulman yataklarının ayrıntılı çözümü ile performansların ayrışması söz konusudur. 

Ancak zaman içinde bu motorlarda arızalar veya performans düşüşleri meydana gelebilir. HSD spindle tamiri ve CNC makineleri özellikle makine alanındaki yeni dinamik görevleri içine almaktadır. Dinamik kaynaklar ile en temel araçların bir anda kullanılması rulman yataklarının yerinde kullanılması ve motor sürücü değişimleri ile yepyeni tasarımlar ortaya konur.

hsd spindle modelleri

HSD spindle motorlarının mekanik sorunları da tamir edilmelidir. Motorun ön ve arka kapak rulman yatakları ölçülmeli ve gerekirse hasarları giderilmelidir. Aynı şekilde rotor mili rulman yatakları ölçülmeli ve hasarlar giderilmelidir. Rulman sürücülerine ve sürücü disklerine yapılan genel testler ile doğru adımlar atılmasını sağlamak ve bu sürecin sağlıklı ilerlemesi adına yeni profesyonel işlemlerin kaydı yapılır. 

Genel tespit kavramında bulunan ve oldukça hızlı onarılması gereken; spindle motor tamiri ve onarımı ile verimliliği ve hızı artıran çalışmaların devam ettirilir. Bu sayede, müşterilere sorunsuz ve güvenilir bir motor teslim edilir. Esas amacın değişim ve yenileme olduğu unutulmadan stoklarında kontrol edilmesi gerekir. Teslim edilen güvenli ve dinamik bir motor kaynağı, sürücülerin konforlu çalışmasını da sağlamakla beraber en etkin ve hızlı çözümü de oluşturur. 

CNC makine parçaları makinenin genel işleyiş düzenine etki eder. Orijinal malzeme kullanımı ise, yalnızca deneyimli ekipler ile yapılmalıdır. spindle bakımı da motor tamiri alanında uzman ve profesyonel kişiler sayesinde doğru sonuca ulaştırır. Spindle bakımlarında, parça, tedarik ve rulman kapakları gibi özel araçlar da kullanılabilir durumda olmalıdır. Hassas spindle bakımlarının bütün onarım ve tadilatları için pek çok analiz durumu ortaya koyulmaktadır. CNC parça onarımları konusunda, spindle tasarımları malzeme ve ekipman stoklarının en iyi şekilde kullanılması gerekir. 

Cnc spindle rulman değişimi gibi birçok işlemde özenli olarak sürecin tamamlanması gereklilikler arasındadır.

HSD Modelleri Tamiri

HSD Spindle tamiri hizmetleri, Bütün bunlar yapıldıktan sonra sorunsuz HSD Spindle arızaları çözümü olacaktır.  HSD Spindle onarım garantisi ile beraber sorunları daha hızlı çözmek garantili hale gelir. 

HSD Spindle Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

HSD Spindle arıza tespiti konusunda yetkili servis ile görüşülmesi, parametrelere göre ölçümlerin yapılması gerekecektir. Gereken parametre ve koşullar önemli bir noktada birleşir. Spindle motorların araç ve gereçlerdeki değişimden kaynaklanan sorunları daha oluşmadan çözülmesi de amaçlanır. 

HSD Spindle Motor Modelleri

HSD Spindle motor modelleri, farklı uygulama ve ihtiyaçlara uygun olarak üretilir. Birçok modeli bulunan HSD’lerin en çok tercih edilen modelleri ise şu şekilde açıklanabilir;

 • HSD ES 919 

HSD ES 919, özellikle ahşap işleme endüstrisinde tercih edilen bir modeldir. Yüksek hız ve hassasiyet sunar. Bu model, CNC router makineleri için idealdir.

 • HSD ES 985 

HSD ES 985, geniş bir uygulama yelpazesi için uygundur ve yüksek performans sunar. Bu model, ahşap, plastik, alüminyum ve diğer malzemelerin işlenmesi için kullanılır.

 • HSD ATC 1090 

HSD ATC alet değişimini kapsayan bölümlerin pek çoğunu içine allır. İşlemler kaynağı ve yerinde yapılarak profesyonel ve kaliteli işlemler ortaya koyulur. Makine alet ve parça değişimi olarak ortaya çıkan bu aşamada malzeme işlemesi ve değişimi söz konusu olur. 

 •  HSD ES 779

HSD ES 779, özellikle ahşap, plastik ve kompozit malzemelerin işlenmesi için tasarlanmıştır. Düşük hızlarda yüksek tork üretir ve hassas işleme işlemleri için uygundur.

 • HSD ES 919 Compact 

HSD ES 919 Kapsamında hız süreçleri ve hız ölçümleri önemli planda tutulur. Yüksek hız ve ölçümleri kapsayan her tamir için bu alanlar kullanılarak en kaliteli ve en hızlı çözümler elde edilmiş olur,

 • HSD ES 789 

Ahşap ve değerli plastik parçalardan oluşan değişimler bu model ile mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra özellikle plastikten araçlar ve köpükleri de değişimle tamir etmek mümkündür. 

Bunların dışında birçok model vardır. Her birinin de kendine has özelliği bulunur. Cnc spindle tamiri veya onarımı esnasında bu konuların da göz ardı edilmemesi gerekir. Alanında uzman olan kişilerin, bu alanda hizmet vermesi yapılan tamirin sürecini etkiler. 

Tüm bu sebepler göz önüne alındığı zaman, var olan sorunun alanında uzman ve profesyonel bir ekip ile çözülmesi gerekir. Çünkü düzgün bir şekilde çözüme kavuşturulamayan her sorun, ilerleyen zamanlarda başka bir problemle gün yüzüne çıkabilir.Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?