Indramat Servo Motor Tamiri

Indramat servo motorlar yüksek kaliteli parça ve iyi dizayn ile yapılmış makina otomasyonu, ambalaj, matbaa gibi birçok sektörde kullanılan sektörün en çok tercih edilen motorlarındandır.

Firmamızda 2AD, MAC, MAD, MDD, MHD, MKD, MKE, MSK gibi en eski modellerden en güncel modellere kadar geniş bir yelpazedeki Indramat servo motorların tamiratları yapılmaktadır.

Euroservo Indramat servo motor tamiri konusunda Türkiye’de tercih edilen servo motor tamir merkezidir.

Euroservo’ya tamir amacıyla gönderdiğiniz Indramat servo motorlarınızın tüm mekanik, elektriksel parçaları tek tek kontrol ve test edilir. Hasarlı olan veya hasarlanmaya giden parçalar müşteriye raporlanarak teklif oluşturulur.

Indramat servo motorlarda sıklıkla enkoder ve fren arızaları meydana gelmektedir. Özellikle frenli servo motorlarda sürekli dur kalk olan işlemlerde ve çevresel yağ, sıcaklık, nem, toz gibi sebeplerden motorların fren aksamları arıza yapabilir. Indramat servo motorlarda kullanılan frenler özel olup, bu frenlerin bakım, kontrol veya gerekli durumda yenileme işlemlerinin profesyonel bir ekip tarafından yapılması önemlidir.

Frenli Indramat servo motorlarda fren aksamı öncelikli olarak fren tork testine sokulur. Burada frenin etiket değerleri kayıt altına alınır ve olması gereken ile mevcut fren arasındaki fark kayıt altına alınır. Bu fark belirlenmiş bir toleransın dışında ise, veya fren hiç açmıyor veya hiç tutmuyor ise fren ağır fren bakımından geçirilir. Fren performansı bir servo motor için kritik önemde olup, sağlıklı çalışmayan bir fren motorun doğru çalışmasına engel oluşturmaktadır. Fren aksamıyla alakalı gerekli olan tüm tamirat ve bakımlar eksiksiz olarak Euroservo’da konusunda uzman bir ekip tarafından yapılmaktadır.
Indramat servo motorların enkoderleri Sick ve Heidenhain marka ürünlerdir. Bu enkoderler yüksek hassassiyette çalışan tek tur veya çok turlu özellikte olan modellerdir. Bu enkoderlerin üretimde olan veya üretimden kalkmış olan modelleri bulunmaktadır. Bazı nadir durumlarda enkoderlerde yapılan basit işlemler ile hasarlı veya hata gösteren enkoderler tamir edilebilir. Arızalı olan enkoderler yapılan testler sonucunda değişim gerekli ise değiştirilerek motorun tekrar devreye alınması sağlanır.

Euroservo, Indramat ve Rexroth marka servo motorlarda kullanılan Heidenhain ve Sick marka enkoderlerin geniş bir yeni ve 2.el stoğuna sahiptir. Arızalı olan servo motorlarınızın enkoder değişimi için bizimle firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Euroservo’da tamiratını yaptırdığınız tüm INDRAMAT marka servo motorlarda aşağıdaki avantajlardan faydalanabilirsiniz:

  • Hızlı ve Ücretsiz Servo Motor ve Spindle Ekspertiz ve Hasar Tespiti
  • Uzman ve Deneyimli Servis Kadrosu
  • 1-2 iş Günü İçerisinde Hızlı Tamir ve Bakım İşlemleri
  • 1 Yıl Garanti (Yapılan işçilik ve kullanılan yedek parçalar için)
  • Yenisine göre %80 e Varan Tamir ve Bakım Fiyatları


Hemen Arayın

Open chat
Hızlı yardıma mı ihtiyacınız var ?