Skip to content Skip to footer

Mitsubishi Sürücü Arızaları ve Tamiri

Teknoloji günden güne gelişirken, endüstriyel süreçlerde önemli bir yere sahip olan seçenekler arasında motor sürücüler de yer almaktadır. Pek çok farklı markada motor sürücü bulunurken bunlardan birisi de MITSUBISHI sürücü olarak geçer. Üretimdeki verimliliği arttırması, enerji tasarrufu sağlaması gibi daha birçok avantaj sunan MITSUBISHI sürücü arızaları ile de karşımıza çıkabilir. Belirli durumlarda arıza halleri yaşanmaktadır. MITSUBISHI sürücü tamiri için verilen hizmetlerle beraber de sürücü içerisinde yaşanan arızalar ortadan kaldırılır. Bunun yanı sıra bakım ve onarım işlemleri de planlamalara uygun, eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Böylece var olan sorunlar giderildiği gibi gelecek sorunların da ortaya çıkması engellenebilir. 

Pek çok sektör içerisinde bilindiği gibi MITSUBISHI sürücü, motorun daha hızının kontrol edilmesinin yanı sıra motor hareketlerinin de kontrol edilmesinde rol oynar. Bütün bir sistem olarak incelendiği zaman ise oldukça önemli bir yerinin olduğu görülür. Bu yüzden yaşanan arızanın hızlıca giderilmesi konusunda sürücü tamir hizmetleri önem arz eder. 

Günümüzde bilinen konulardan birisi otomasyon sistemlerinin bir hayli yaygınlaştığıdır. Bu sistemlerin en önemli parçalarından olan motorların kontrol işlemleri MITSUBISHI sürücü tarafından uygulanmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da MITSUBISHI sürücü sorunları kısa süre içerisinde tespit edilmelidir. Tespit edilen sorunun da hızlı bir biçimde ortadan kaldırılması gerekir. Genel olarak bakıldığı zaman da çeşitli sürücü arızalarının bulunduğu anlaşılır. Arızanın türüne bağlı olarak da endüstriyel sürücü onarımı işlemleri değişiklik gösterir.

MITSUBISHI sürücü onarımı işlemleri profesyonel bir servis tarafından verilmelidir. Tamir işlemleri için öncelikli olarak arıza tespitinde gerekli olan adımlar tamamlanır. Sürücüler incelendiği zaman çok çeşitli devrenin bulunduğu görülmektedir. Bu devrelerden herhangi birinde yaşanan arıza tüm sürücüyü etkiler. Bundan kaynaklı olarak da özel donanımlar söz konusudur. Özel donanımlardan kaynaklı olarak da arıza kısa süre içerisinde tespit edilir. Bu işlemlerin ardından da uygun yöntemlerden destek alınmaktadır. MITSUBISHI sürücü servisi ile gerekli tamirat işlemleri yapılır.

mitsubishi-surucu-arizalari

Mitsubishi Sürücü Tamiri Nasıl Yapılır?

Endüstrilerde aktif bir şekilde kullanılmakta olan sürücü tamiri işlemlerinde belirli adımlar uygulanır. Aynı şekilde sürücü kartı onarımı işlemleri için bu adımlar takip edilir. Detaylandırmak gerekirse de MITSUBISHI sürücü tamiri için ilk aşamada fiziksel bir muayene gerçekleştirilir. Sonrasında kapakları açılan sürücü elektronik kartlar üzerinde muayene edilmektedir. Bu işlem, göz muayenesi olarak uygulanır. Belirli noktalarda gerekli kontroller yapılırken cihaza enerji verilmesinde herhangi bir sorun olup olmadığı belirlenmektedir. Eğer bir engel bulunmuyorsa o zaman cihaza enerji yüklemesi yapılmaktadır. Sonrasında elektronik kartlar üzerindeki noktaların gerilimlerinin ne olduğu belirlenir. Temel özellikleri belirlenmiş olan malzemelerde bazı şartların olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu noktaların tümünde belirlenen aksaklıklar tespit edilir. Sonrasında da yaşanan arızanın şeklinde göre müdahale işlemi uygulanır. Arızalı olan parça değiştirilmektedir. Arızanın tamamen giderilmesinin ardından da yeniden kontrol yapılır. Gerekli kontroller de test cihazları içerisinde uygulanır. İstenen sonuçlar elde edildiği zaman da cihaz toparlanıp teslimat işlemleri tamamlanır. 

Mitsubishi Sürücü Arızaları Nelerdir?

Yaşanabilecek pek çok durumdan kaynaklı olarak MITSUBISHI sürücü arızası yaşanması mümkündür. Bunlar aşırı ısınma, toz ve kir birikmesi, elektriksel sorunların yaşanması gibi durumlar olabilir. Aynı şekilde zamana bağlı yıpranmalar da yer alır. Endüstriyel otomasyon sistemlerinde yer alan servo sürücülerin bakımı da ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak, belirlenen plana uygun bakım işlemlerinin yapılması gerekir. Bu hususta ilk olarak temizlik işlemleri yapılır. MITSUBISHI sürücüleri için toz ve kir birikmesine karşı hassas adımlar atılmaktadır. Bundan ötürü düzenli olarak temizliğin yapılması, hava filtrelerinin değiştirilmesi gerekir. 

Elektriksel kontrol de sürücü bakımlarından bir diğeridir. Servo sürücü bağlantılarının, tellerinin düzenli olacak şekilde kontrol edilmesi gerekir. Gevşek olan tellerin sıkılması, akım değerlerinin izlenmesi önem arz eder. Bunlara ek olarak soğutma sistemlerinin kontrol edilmesi istenmektedir. Servo sürücülerde soğutma fanlarının ve ısı dağıtıcılarının düzgün bir şekilde çalışması gerekir. Aşırı oranda ısınmanın önlenmesi için de tüm parçaların düzenli olarak kontrolden geçirilmesi planlanmaktadır. 

Mitsubishi Sürücü Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uzman ekipler tarafından yapılması gereken MITSUBISHI sürücü bakım ve onarım işlemleri düzenli şekilde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra arızaların tespit edilmesi, yedek parça ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekmektedir. Bu süreç içerisinde uzman firmalardan destek aldığınız zaman orijinal ve sıfır yedek parça hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yedek parça teminin gerçekleştirilmesi, gerekli kontrollerin sağlanması ve garanti hizmetlerinden yararlanılması da mümkün olmaktadır. 

Servo sürücü hata kodları da dikkat edilmesi gerekenlerden birisidir. Sürücü kartı özellikleri arasında bulunan hata kodları, sorunların en hızlı şekilde tespit edilmesine yardımcı olmaktadır. Söz konusu kodlar detaylı bir şekilde incelendiği zaman her birinin birer anlamının olduğu anlaşılmaktadır. Bu anlamlar incelendiği zaman Mitsubishi sürücü tamiri işlemlerinde ne yapılması gerektiği kolayca anlaşılır. Bundan ötürü kodlar yalnızca kullanıcılar açısından değil, hizmet alacağınız servislere yönelik olarak da değişebilir. Bu hususta bilmeniz gereken ise her markanın kendisine ait kodlarının olduğudur. Yani Mitsubishi sürücü hata kodları da kendine has olan seçeneklerden oluşmaktadır. Servo sürücü tamiri işlemleri genellikle bu standartlar temel alınarak uygulanır. Tüm işlemlerin eksiksiz olarak yapılması hem arızanın ortadan kalkmasını hem de endüstriyel alanda aktif bir şekilde kullandığınız motorunuzun kullanım ömrünün uzamasını sağlar. 

 
Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?