Skip to content Skip to footer

Saha Servisi Makina Sorunları ve Tamiri

Saha servisi çözümleri, bir firmaya ait elektrikli ürün ya da makinelerin bakım ve onarımının yerinde yapılması işlemlerini kapsar. Bu ürünlerin bakım ve onarımı için hizmet veren saha çalışanları da kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılır. Mühendislerden çeşitli teknisyenlere kadar pek çok çalışan, bu elektrikli ürünleri oldukları yerde tamir etmek için hep birlikte çalışırlar. 

Iyi bir endüstriyel saha servisi sunabilmek için her biri kendi alanında uzman çalışanlar ile birlikte çalışılması gerekir. Sahada çalışma yapan kişilerin tecrübeli olması kadar bu işlemler sırasında kullanılacak olan ekipman yelpazesinin geniş olması da önemlidir. Çünkü saha teknisyenleri bu bölgelere gittiklerinde ne çeşit bir problem ile karşı karşıya olduklarını bilmemektedirler. Bu durumda gerekli olan tüm ekipmanların taşınması, bakım ve onarım işlerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Zaten meydana gelen arızalar neticesinde saha ekiplerinin çağrılmasındaki öncelikli amaç hızlı bir çözüm sunmak olduğu için her türlü teknik destek kaliteli bir şekilde sunulmalıdır.

saha-servisi

Sahada Makina Sorunları

Saha ekipleri, orada yer alan makineleri inceleyerek öncelikle hasar tespiti yapmaktadırlar. Hasar tespiti yaptıktan sonra onarım işlemleri hayli kolaylaşmaktadır. Sahada makina onarımı yapacak olan kişiler, uygun ekipmanlara sahip ise kısa sürede problemler çözülmektedir. Kimi zaman sahada yapılan tespit işlemleri sırasında makinede ciddi hasarların meydana geldiği tespit edilebilmektedir. Bu tarz durumlarda direkt müdahalede bulunmayan ekiplerin bazı yedek parçalara ihtiyacı olabilmektedir. Bu tarz durumlarda yedek parçanın temini mümkünse derhal yapılarak parça değişimleri gerçekleştirilir. Eğer makinenin modeline ve firmasına uygun yedek parça o sırada temin edilemiyor ise makine sahiplerine yeniden bir tarih verilir ve bu tarih içerisinde teknik destek ekibi yeniden sahaya gelerek gerekli onarımı gerçekleştirir.

Sahada makina onarımı alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip tarafından yapılırsa kısa sürede bakım ve onarım işlemleri tamamlanabilir. Fakat onarımı ve bakımı yapacak kişiler yeterince tecrübeli değillerse bu işlemler uzayabilir.

Endüstriyel Saha Hizmeti

Endüstriyel alanda yaşanan gelişmeler ile birlikte pek çok alanda makinelerin kullanımı artmıştır. Bu makinelerin içerisinde yer alan başta motorlar olmak üzere pek çok parçada arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların tespit edilmesi halinde doğrudan alanında uzman kişilerden teknik destek alınması gerekir. Çünkü hasar tespitine rağmen kullanılmaya devam edilen makinelerde kullanıma bağlı olarak daha büyük hasarlar oluşabilmekte ve bu hasarlar makinelerin tamir edilemeyecek ve kullanılamayacak hale gelmesine sebep olabilmektedir. Saha hizmetleri tamiri sayesinde makinelerinizi oldukları yerden onarmak ve hızla kullanılabilir hale dönmelerini sağlamak mümkündür.

Endüstriyel saha hizmeti veren firmalar sayesinde makinelerinizin her türlü bakım ve onarımı belirtmiş olduğunuz adrese gönderilen saha ekipleri ile yapılmaktadır. En sık motor arızaları ile teknik destek istenmekte ve motor arızalarının çözümü için çeşitli makinelerin bölgeye taşınması gerekmektedir. Motor arızalarının onarımında performans ölçümlerinin yapılabilmesi için bazı testler yapılmaktadır. Yapılan bu testler sonucu elde edilen bilgiler rapor edildikten sonra motorun içi açılarak parçaları incelenmektedir. İçi açılan motorda hasar tespiti yapıldıktan sonra gerekli onarım işlemlerine başlanmakta, onarım süreci bittikten sonra motorun ve makinedeki diğer bakım gerektiren parçaların temizliği yapılmaktadır. Temizlik işleminin ardından gerek duyulması halinde boyama yapılmakta ve saha ekibi tarafından onarım tamamlanınca bölge terk edilmektedir.

Saha servisi makineleri sayesinde sahada geçirilecek olan vakit kısaltılabilmektedir. Çünkü bu makineler, insanlara kıyasla hasarları çok daha kısa süre içerisinde tespit edebilme kabiliyetine sahiptir. Ayrıca onarım işlemlerinde de kullanılabilen makineler de onarımın hızla ve çok daha güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlarlar.

Endüstriyel makinelerin bakım ve onarımı yapıldıktan sonra endüstriyel makina revizyonu yapılır ve makine, kullanıcısına teslim edilmeden önce son kez gözden geçirilir. Bu sırada makinenin ilk performans testlerinin sonucu tamir sonrası değerler ile karşılaştırılır. Böylelikle bakım ve onarım işlemlerinde başarı sağlanıp sağlanmadığı daha net bir şekilde görülür.

Endüstriyel Makina Bakımı

Makinelerin arızalanması kadar bakımlarının yapılması da oldukça ciddi bir öneme sahiptir. Endüstriyel makina bakımı sayesinde her biri çok değerli makineler bozulmadan uzun süre kullanılabilmektedir. Bakımları düzenli bir şekilde yapılmayan makinelerin arızalanma olasılığı da yüksek olduğundan özellikle büyük boyutlara sahip makineler için saha servisleri kullanılabilir ve bulunan bölgeye gelen ekip ile makinenin tüm parçaları ayrıntılı olarak incelenerek gerekli testler ile bakım işlemleri yapılabilmektedir. Bakım işlemleri sırasında aşınmaya uğramış, boyası kalkmış, yağlanması gereken parçaların her biri fabrikadan ilk çıkmış haline çevrilir ve böylece makinelerin kullanım ömrü uzatılırken verimlilikleri de arttırılır.

Endüstriyel makinelerin saha onarımı, büyük bir ekip ve ekipman ile mümkündür. Çünkü servise getirilen bir makinenin bakım ve onarımı sırasında ihtiyaç duyulan iş gücü ve ekipman servis yetkililerince istenilen zamanda yapılabilir fakat saha onarımında onarım işinin ertelenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Genellikle acil durumlarda ihtiyaç duyulan saha onarımında arızanın kısa süre içerisinde çözülmesi beklenir.

Saha servis uzmanları bölgeye geldikleri gibi farklı test makinelerinin de yardımıyla arızayı tespit ederler ve tamir için derhal harekete geçerler. Siz de makinelerinizin bakımını oldukları yerde yaptırmak istiyor ve zaman kaybetmeden arıza durumlarında onarım işlemlerini başlatmak istiyorsanız sahada makina sorunları için saha servis uzmanlarından teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

 
Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?