Skip to content Skip to footer

Schneider Electric Servo Motor Tamiri

Servo motor tamiri uygulamaları ve servo motor sürücü tamiri işlemlerinde gerekli olan seçeneklerden birisi üst düzey tamir uygulamalarının kullanılmasıdır. SCHNEIDER ELECTRIC servo motor tamiri yapılacağı zaman ise yedek parça stoku bulunan, hızlı ve profesyonel bir hizmet sunan servislerden destek almak gerekir. Servo motor tamir süreci içerisinde öncelikli olarak yapılması gereken ise test işlemlerinin yapılmasıdır. Test işlemlerinden geçecek olan servo motor uzman bir kadro ile tamir edildiğinde, kullanım ömrü ve performans düzeyi de artış gösterir. Tamir uygulamalarının tamamlanmasıyla birlikte servo motor kısa sürede teslim edilmektedir. Böylece yaşanan problemlerden arındırılmış ve sorunsuz bir biçimde çalışır haliyle teslim alabilmeniz mümkündür. 

Servo motor onarımı kapsamında, pek çok marka için olduğu gibi SCHNEIDER ELECTRIC için de yedek parça ağı bulundurulmaktadır. Yedek parçaların bulunması tamir işlemlerinin daha hızlı olmasını sağlar. Aynı zamanda tamir sürecinin ardından ürün temizliği profesyonellerce, en titiz şekilde tamamlanır. Bu da alıcıya doğru şekilde teslim edilmesini mümkün hale getirir. Servo motor, servo sürücü tamiri işlemlerinde servo motor arızaları da temel alınmalıdır. Arızalara neden olan durumlar belirlenmeli ve ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Böylece yaşanan arızanın tekrarlanmasının da önüne geçilmektedir.

Schneider Electric motor tamiri işlemlerinde önemli olan noktalardan birisi ise malzemelerdir. Motor özelliklerine, modele ve arıza durumuna göre kullanılacak olan malzemeler birbirinden ayrılır. Genellikle bakıldığı zaman ise tornavida seti, yalıtım malzemeleri, ısı tabancası, voltmetre ve ampermetre gibi seçeneklere ihtiyaç duyulur.

 
schneider-electric-servo-motor-tamiri

Schneider Electric Servo Motor Onarımı ve Bakımı

Servo motor revizyonu sırasında gerekli olan onarım işlemlerinin fark edilmesi mümkündür. Bu noktada Schneider Electric servo motor tamir aşamaları uygulanmaktadır. Servo motor teknik destek ekibinin alanında uzman, profesyonel bir ekip olarak sizlere yardımcı olması da birçok problemi geride bırakmanıza yardımcı olmaktadır. Servo motor tamiri sırasında öncelikli olarak arıza tespiti yapılmaktadır. Arıza tespit işlemleri Schneider electric servis hizmetleri sırasında yapılır. Bakım planlamalarında veyahut çalışma sırasında sorun yaşanması halinde de arıza belli olabilir. 

Arızanın tespit edilmesi için motor özellikleri, kullanılmakta olan gücün kaynağı ve motorun çalışma şekli konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Schneider electric servo motor modellerinin özellikleri dikkate alınmalıdır. Arızanın belirlenmesi noktasında da çeşitli ölçümler yapılır. Test işlemlerinin sonucunda motorun tamir edilecek durumda olup olmadığı belirlenir. Çünkü bazı arızaların tamir edilmesi mümkün olmamaktadır. Tamir edilemeyecek durumda olan arızalarda, servo motor arızası ve durumu ile ilgili bilgilendirme yapılır. 

Servo motor teknik destek ekibi tamirin mümkün olduğunu belirttiği zaman öncelikli olarak motorun içi açılır. Sonrasında motorun arızalı olan parçası üzerinde gerekli işlemler yapılır. Sonrasında işlemler tamamlanıp motorun çalışır durumda olup olmadığı ile ilgili kontroller uygulanır. Motorun kapalı hale getirilmesinin sonrasında servo motor için tamir işlemi tamamlanır. Sonrasında motor yeniden kapatılmalıdır. Motorun kapalı hale gelmesi için ise tamir işlemleri sırasında sökülen parçaların takılması ve motorun test işlemlerinin tamamlanması gerekir.  

Schneider Electric Servo Motor Teknik Servis Hizmeti 

Endüstriyel motor bakımı sırasında önemli olan bazı noktalar bulunur. Bunlardan söz etmek gerekirse öncelikli olarak motor bakımının hassas bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Gerekli olan işlemlerin tamamlanması için doğru ekipmanların tercih edildiğinden emin olunmalıdır. Tamir ile ilgili gerekli olan çalışmalarda parçaların hassas olduğuna dikkat edilmelidir. İşlemlerin deneyimli bir ekip tarafından yapılması şarttır. Bu yüzden alanında uzman, özellikle Schneider Electric markasına hâkim olan bir servisten destek almalısınız. 

Tamir işlemleri gerçekleştirilirken motor içerisinde bulunan parçaların temizliğinin yapılması gerekir. Bu noktada özellikle motorda bulunan ilgili noktaların yağlanması önem arz etmektedir. Servo motor tamir edilemez bir durumda kalmadan, motorun ilgili noktalardaki bakımının yapılması da şarttır. Servo motor teknik destek ekibinin tamir sırasında doğru işlemleri yapması da önemlidir. Çünkü aksi bir durumda, garanti kapsamında olmaması, motorun ömrünün kısalmasına yol açar. Bundan kaynaklı olarak da servo motor tamirinin yapılacak olduğu kişilerin uzmanlardan oluşmasına dikkat edilmelidir. Motorun düzenli bir biçimde bakımının yapılması noktasında, doğru şekilde kullanılması da arızaların önlenmesine yardımcı olmaktadır. 

Schneider Electric Servo Motor Yedek Parça Hizmeti 

Servo motor yedek parça kullanımı, arızaların ortadan kaldırılması, olası sorunların önlenmesi açısından gerekli bir durumdur. Yedek parçaların motor içerisine eklenmesi, motorun kullanım ömrünün de artmasına yardımcı olur. Motorun kullanım ömrünü uzatma amacıyla yapılan bu uygulamalarda orijinal bir servisten destek alınması da gerekir. Böylece arıza tespitlerinin doğru yapılması, bakım işlemlerinin garantili olacak şekilde uygulanması sağlanır. Süreç içerisinde üretim durumu aksamayacağı gibi zaman konusunda da herhangi bir kayıp yaşanmamasını sağlamaktadır. 

Schneider Electric servo motor servisi için yedek parça hizmeti kadar bakımların eksiksiz şekilde yapılması da önemlidir. Bu süreç içerisinde motorun kullanıldığı ortamın ne olduğu, çalışma gücünün ne durumda olduğu, yabancı madde olup olmadığı gibi detaylar da önemsenmelidir. Diğer türlü yedek parçalarda aşınma, bozulma gibi sorunlar yaşanabilir. Olası sebeplere bağlı olarak motorların geri dönüşü olmayan sıkıntılarının yaşanması da engellenmelidir. Motorun hurdaya çıkmasını engellemek amacıyla faydalı çalışmalar yürütülmelidir. Böylece Schneider Electric servo motor kullanımı, çok daha verimli bir hal almaktadır. Arıza, onarım ve bakım süreçlerindeki eksiksiz uygulamalar, endüstriyel alanlarda başarının ve verimliliğin devamını sağlamaktadır. 

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?