Skip to content Skip to footer

Sew-Eurodrive Sürücü Sistemleri Tamiri ve Bakımı

Motorlar günümüzde farklı birçok alanda kullanılmaya devam edilir. Pek çok kişi tarafından bilinmiyor olsa da çeşitli endüstrilerde motorların önemli bir yeri vardır. İnsan yaşamının kolaylaşması, üretim ve paketleme işlemlerinin kolaylaşması gibi birçok artısının olduğunu söylemek mümkündür. Bu aşamada motor sürücülerinin de etkisi gözlemlenir. Farklı markalarla öne çıkan sürücü sistemlerinden birisi de Sew-Eurodrive olarak bilinir. SEW-EURODRIVE sürücü sayesinde motorun hızı takip edilebilirken kontrol ünitesini geri bildirim gönderilir. Bunlara ek olarak çeşitli işlevlerinin olduğunu söylemek mümkündür. Bunun sonucunda sürücülerin bir hayli önemli olduğu, oluşabilecek arızaların sistemi tamamıyla olumsuz etkilediği anlaşılır. Bu bilgiden yola çıkarak da SEW-EURODRIVE tamiri benzer özelliklerle beraber karşımıza çıkar. Tamir işlemlerinin yapılması, tüm adımların en doğru ve en hızlı şekilde atılması, sistemin çalışabilir hale gelmesini sağlar. 

SEW-EURODRIVE servisi tarafından sunulan hizmetlerden destek alarak söz konusu avantajlardan faydalanmanız mümkündür. Aynı zamanda bilmeniz gerekir ki SEW-EURODRIVE sürücü tamir hizmetleri ile sınırlı kalmaz. Aynı zamanda gerekli bakım ve onarım işlemleri de yapılır. Tüm bu hizmetlerden yararlanmanız halinde de belirli modellerde istenilen çalışma performansını elde etmek mümkün olur. 

Herhangi bir arıza durumuyla servise getirilen SEW-EURODRIVE sürücü onarımı farklı aşamalarla yapılır. Öncelikli olarak sürücü kayıt işlemleri tamamlanırken video çekimi de yapılmaktadır. Arıza tespiti için gerekli uygulamalar yapılırken çeşitli testler de kullanılır. Tüm bunların sonrasında da sürücü onarım uzmanları ile tamir işlemleri yapılır. Uygulanan tamir işlemlerinde gerekli olduğu takdirde yedek parça değişimi de yapılır. Redüktör arızaları gibi çeşitli durumlarda yedek parça, orjinal ve sıfır olarak sisteme dâhil edilir. Böylece sürücü sistemlerinin ömrü uzayıp, çalışma performansında artış gözlemlenir. 

 
sew eurodrive surucu tamiri

Sew-Eurodrive Sürücü Arızaları Nelerdir?

Elektronik cihazların içerisinde önemli bir yere sahip olan sürücü cihazları, birden farklı sebepten dolayı arızalanmaktadır. Sew-Eurodrive sürücü arızalarının yaşanmasına neden olabilecek durumlar içerisinde de yanlış çalıştırma, kısa devre, nem, yüksek voltaj gibi durumlar bulunur. Tüm bu sürücü arızalarının farklı nedenleri olduğu gibi etkileri de değişiklik gösterir. Bundan ötürü tüm sürücü arızalarında olduğu gibi Sew-Eurodrive sürücü arızaları için de sorunun nedeni tam olarak tespit edilmelidir. Bu sayede sorunun yeniden ortaya çıkma durumu ortadan kalkmaktadır. Bu şekilde var olan arızanın en etkili olacak şekilde giderilmesi de mümkündür. 

Sew-Eurodrive sürücü arızası ve onarımı yapıldıktan sonrasında yapılması gereken bazı işlemlerin olduğu bilinmektedir. SEW-EURODRİVE sürücü onarımı açısından önemli bir durumdur. Sürücünün parçasının en uygun olan sıvılarla temizlenmesi, etrafında var olan yağ, toz ve buna benzer yabancı maddelerin uzaklaştırılması gerekir. Bu sayede motor sürücüsü ilk günkü görüntüsüne kavuşacaktır. Endüstriyel sürücü onarımı sırasında tamirin ardından oluşacak yeni arızaların yaşanmasına da engel olacaktır. 

Sew-Eurodrive Sürücü Tamiri Nasıl Yapılır?

Otomasyon sistemleri günümüzde çok önemli bir yer tutarken öne çıkan seçeneklerden birisi de motor sürücüler olarak bilinir. Hayatın pek çok noktasında bu sistemlerin önemli bir yerinin olduğu anlaşılır. Motor sürücüler, motorların hızını, frekanslarını kontrol etmeyi sağlamaktadır. Detaylı olarak incelendiği zaman sürücülerin kendi içerisinde türlerinin olduğu anlaşılır. Elektronik cihazlarda yer alan sürücü sistemleri bakımı ve onarımı da bu detay dikkate alınarak yapılır. Sürücü görevini en iyi şekilde yapamadığı zaman cihazın devre dışı kalması da olası durumlardan birisidir. Bu yüzden işletmelerde uzun süreli bir duraksamanın yaşanmaması adına endüstriyel makine tamiri hızlı bir biçimde tamamlanmalıdır. 

Motor sürücü bakımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı detayların olduğu bilinir. Örneklendirmek gerekirse de farklı markalara ait sürücülerin genel özellikleri aynı olsa da farklılıkları da bulunur. Yani Sew-Eurodrive bakımı yapılırken redüktör bakımı farklılıklar dikkate alınarak yapılmalıdır. Endüstriyel redüktör bakımı sırasında markanın özellikleri, arızaların genel olarak neden yaşandığı temel alınarak hareket edilmelidir. Böylece tamir işlemleri çok daha kolay ve kısa süre içerisinde tamamlanır. Sizler, bu konuda veyahut markanız hakkında bilgi sahibi olmayan servislerden destek aldığınız zaman bazı sıkıntılarla da karşılayabileceğiniz unutmamalısınız. Sürücü tamiri işlemlerinde zorlanmamak ve sürecin en hızlı şekilde tamamlanması sağlamak için bilirkişilerden destek almalısınız.

Sew-Eurodrive Sürücü Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Motor sürücü tamiri işlemlerinde, işletmelerin veyahut kişilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunlardan söz etmek gerekirse de farklı sektörlerde kullanılan elektronik cihazlar arızalı olabilir. Arıza durumu yoksa da sistem çalışabilir durumdadır. Yani bunun bir arasının olmadığını unutmamalısınız. SEW-EURODRİVE teknik servis ile de yapılan tüm bu işlemlerin garanti altına alınması gerekir. İşlemler yapılırken destek alacağınız kişilerin bu konuda uzman olması gerektiğini de unutmamalısınız. Elde edebileceğiniz çalışmalarının başarısı sizi direkt olarak etkileyebilmektedir. Bunu da atlamamalısınız. 

Gerekli tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından sürücü onarımı yapılmış olur. Sonrasında da parçaların en doğru şekilde temizlenmesi gerektiğini atlamamalısınız. Yeni bir arızanın yaşanmasını önceden engelleyen, profesyonel firmalardan destek aldığınızdan emin olmalısınız. Diğer yandan sürücü tamiri yapımı sırasında elektronik cihazların tamamında kararlı bir çalışmanın bulunması gerektiğini atlamamalısınız. Cihazınız kararlı olacak şekilde çalışmıyor ise o zaman kararlı çalışma kurallarının dışına çıkıyor demektir. Bu da cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Bu aşamadan sonra motor sürücü için ilgili testlerin yapılması beklenir. Testlerden elde edilecek parametrelerin normal olması halinde arıza yoktur. Ancak parametreler normal değilse o zaman arıza veyahut arızaya neden olan durum tespit edilmektedir. 

 
Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?