Skip to content Skip to footer

Siemens 1FK7060-5AF71-1EA2 Servo Motor Tamiri

Servo motor tamiri, alanında uzman olan kişiler tarafından yapılması gereken ve oldukça hassas olan bir işlemdir. Birden fazla alanda kullanılan servo motorlar, belli bir sebepten dolayı bozulabilir ve çalışma prensibini bazı problemler yaratabilir.

Eğer sizler de böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız,  gönül rahatlığı ile bizimle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan hizmeti dilediğiniz an bizden alabilirsiniz. Firmamız uzun zamandır bu alanda bakım ve tamirat hizmetleri sağlayan ve alanında öncü olan firmaların başında geliyor. Size özel fırsatların sunulacağı firmamızda yılın her günü en uygun fiyat politikası sizler için belirlenmektedir. Servo motor konusunda bakım hizmetlerinin yanı sıra tamirat onarım ve geniş kapsamlı ve kaliteli bir hizmet sağladığımız için bütün konularda yardım talebinde bulunabilirsiniz. Servo motor tamiri yapılırken ekibimiz her zaman hassasiyetle ve en özenli şekilde hareket eder. Sürekli olarak sağladığımız bu hizmetleri haftanın her günü talep edebilirsiniz. 

Measuring Circuit Error Hatası Nedir?

Siemens 1FK7060-5AF71-1EA2 Servo Motor Tamiri
Siemens 1FK7060-5AF71-1EA2 Servo Motor Tamiri

Servo motorlarda, bazı ölçüm anlarında problem yaşanabilir. Meydana çıkan bu sorun da makinenin genel işleyişi düzenine etki eder.  Measuring circuit error hatası veren servo motorlar, ölçüm sonuçları hakkında yanlış bilgilendirme yapmaktadır. Hassasiyet ile ilgili sorunların başlangıcı olarak kabul edilen bu problem kaynağı ise, çeşitli sebeplerden ötürü meydana gelmektedir.  Özellikle de kalibrasyon hataları, dış seslerin motora etkisi,  motor sinyallerinin zayıflaması ya da bozulması bu soruna sebep verebilir.

Servo motorlarda görülen bir diğer sıkıntı ise direct measuring system absolute track hatası olarak biliniyor. bu sorunun çözüm süreci de circuit error hatası ile bağlantılıdır.  Çevresel faktörler ve bağlantı sorunlarının ortaya çıkması ile oluşan bu hata kodu, motorun verimliliğinin düşmesine sebebiyet vermektedir.

Servo motor servisi olarak, bizler de; 513 Measuring circuit error, direct measuring system absolute track hatası ile firmamıza gelen Siemens marka servo motorun enkoder aksamının arızalı olduğunu tespit ettik.

Siemens marka servo motoru kapsamında sıklıkla görülen bu hata, genel olarak motorun kirlenmesinden, motora aşırı yük yüklenmesinden ya da elektriksel sorunlardan kaynaklı olduğunu bildiğimiz için, firma olarak hatanın ana sebebi üzerine yoğunlaştık.

Siemens servo motor tamir alanında, öncü olan firmalardan birisi olan kuruluşumuz, faaliyet alanını gün geçtikçe büyütmeye ve sizlere daha kaliteli hizmet vermek için gelişmeye devam etmektedir.

Firmamızda her sorun için ayrı ayrı eğitim programlarından geçen ekip arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bizlere teslim ettiğiniz servo motorlar, ilk olarak gerekli incelemelerden geçer. Bu incelemeler ise, sizlerin bizlere verdiği genel bilgiler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Zaman kaybını minimuma indiren bu uygulamamız sayesinde de, çalışma performansınızda herhangi bir aksaklıkla karşı karşııya kalmadan. Motordan yüksek oranda verim almaya da devam edersiniz.

Servo Motor Bakım ve Onarım

Siemens, dünya devi teknoloji markalarının başında gelen bir firmadır. Siemens servo motor onarımı için, bizlere teslime ettiğiniz motorlar, garanti kapsamında olsun ya da olmasın, en kısa sürede tamir edilip montaj işlemi tarafımızca sağlanmaktadır. Yılın her günü en iyi fiyat politikasını da sürdüren firmamız, bütçe dostu bir yaklaşım ile motorlarınızın daha uzun ömürlü ve dayanıklı olması için gerekli çabayı sarf eder.

Tamir, bakım ya da onarım için firmamıza teslim ettiğiniz tüm ürünler, problemin yoğunluğuna bağlı olarak en geç 2 ya da 4 iş günü içerisinde sizlere teslim edilir. Servo motor arıza tespiti için, tek yapmanız gereken, size en yakın olan firmamız ile iletişim numaraları üzerinden iletişim kurmaktadır.

Servo motorlar, yılın belli zamanlarında teknik bakım ve onarım isteyen hassas aletlerdir. Bu motor sistemlerine eğer gerekli olan bakımlar zamanında yapılmazsa, ister istemez motorun çalışma performansında düşüş gözlenir. Bizler de firma olarak, servo motorlar için gerekli olan bakım ve onarım işlemlerini en kısa sürede yapıyor ve motordan beklediğiniz verimi yükselterek sizlere geri teslimini sağlıyoruz.

Yüksek kalite standartlarında gerçekleştirdiğimiz çalışma prensibini, gelişen teknoloji anlayışından da beslemeyi ihmal etmiyoruz. Servo motor tamiri için gerekli olan tüm ekipmanları da gerekli bakımlara sokarak, motorunuzu ilk haline getirmek için durmadan çalışıyoruz.

Servo Motor Enkoder Aksamı Arızası Nedir?

Siemens 1FK7060-5AF71-1EA2 Servo Motor Tamiri
Siemens 1FK7060-5AF71-1EA2 Servo Motor Tamiri

Servo motor enkoder aksamı arızası, servo motorların çalışmasını izlemek ya da gerekli olan kontrollerin yapılmasını sağlamak için kullanılan bir çeşit sensör sistemidir. Bu  sensörün arızalanması ya da gerektiği gibi düzgün çalışmaması durumunu nda da servo motorlardan beklenen çalışma performansı yüksek oranda düşüşe geçer. Enkoderler, motorun dönüş açısını veya pozisyonunu algılayarak kontrol sistemlerine ve kullanıcıya geri bildirim sağlayan hassas bir yapıya sahiptir. 

Yukarıda bahsi geçtiği gibi, enkoder aksamı arızaları birden fazla sebeple ilişkilendirilebilir. Eğer sizler de bu sorunla karşılaştıysanız ve ne yapmanız gerektiği konusunda tereddüt yaşıyorsanız, istediğiniz an firmamıza ulaşabilir ve enkoder aksamı sorununu kökünden çözebilirsiniz.

Servo Motor Mekanik Arıza Tespit

Mekanik arızalar, herhangi bir motor ya da makine içerisinde yer alan, mekanik sistemde meydana gelir. Çalışma düzeninin bozulması ya da motordaki performans düzeyinin düşmesi genel olarak mekanik arıza ile alakalıdır. Bizler de firma olarak servo motorlarınızda meydana gelen mekanik arıza tespit alanında gerekli olan teknik bilgiye sahip ve profesyonel bir firmayız.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?