Skip to content Skip to footer

Siemens 1FT6086-1AF71-1EH1 Servo Motor Tamiri

Dünya devi markaların başında olan Siemens ürünlerinde, servo motor konusunda bazı teknik aksaklıklar yaşanabilir. Bu aksaklıklar, çeşitli sebeplerden ötürü ortaya çıkarken, kullanıcılara da birtakım işleyiş problemleri yaşatır. Problemlerin ortaya çıkmasını engellemek için, yapmanız gereken ilk işlem, motorunuz için düzenli olarak bakım ve onarımı gerçekleştirmektir. Bu bakım ve onarımların düzgün bir şekilde yapılmadığı her vakit kaybı, sizlere daha büyük sorunlar olarak geri döner.

Servo motor tamiri de, bu sebeplerin ortaya çıkmasını engellemek için ve işleyiş düzenini koruma amacı ile bir bütünlük sağlar. Fakat servo motor tamir işlemleri, gelişi güzel bir şekilde gerçekleştirilmez. Bu işlem, kesin olarak alanında uzman kişiler tarafından yapılmalı ve bu süreç boyunca sizlere gerekli olan bilgilerin tümü aktarılmalıdır. 

Servo Motor Measuring Circuit Error Ne Demek?

Siemens 1FT6086-1AF71-1EH1 Servo Motor Tamiri
Siemens 1FT6086-1AF71-1EH1 Servo Motor Tamiri

Yukarıda bahsi geçen bu noktalara önem veren ve motor bakım – tamir konusunda sizlere gerekli desteği sunan firmamız, yıllardan beri aynı kalite ve özenle çalışma hayatına devam etmektedir. Eğer sizler de bu tarz bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, en kısa zaman içerisinde bizlerle iletişime geçebilir ve beklediğiniz motor bakım işlemleri için bize güvenebilirsiniz.

513 Measuring circuit error, direct measuring system absolute track hatası ile firmamıza gelen Siemens marka servo motorun enkoder aksamının arızalı olduğunu tespit ettik. Bu arızanın ortaya çıkış kaynağı, farklı alanları kapsar. Özellikle de aşırı yük, kirlenme ve tozlanma, bağlantı sorunları ya da titreşim sensöründe bozukluklar enkoder arızasını tetikler. 

Alanında uzman ve profesyonel bir şekilde sizlere destek veren ekibimiz, yılın her anında iyi fiyat politikasını da sizlere sunmaktan gurur duymaktadır. Garanti kapsamında yer alan ürünleriniz için bile tamir işlemi yürüten firmamızda, çoğul olarak görülen sistem hatalarından bir tanesi Measuring circuit error olarak biliniyor. Bu hata kodu, servo motorun çalışma devresinde bir sorun olduğuna işaret etmektedir. 

Eğer birdenbire bu sorunla karşı karşıya kaldıysanız, bilmeniz gereken bir diğer önemli husus, bu motorlar eğer düzenli olarak bakıma sokulmazsa, bu sorunu daha kolay bir şekilde yaşarlar. Bu durumun ikinci etmeni ise, çalışma devresinde oluşan sorunların; kullanıcı hatasını da beraberinde getirdiği gerçeğidir. 

Firmamızda, bu soruna oldukça profesyonel bir yaklaşım türü sergiler ve, oluşan problemin kökenine inerek olası sorunların da önüne geçer.

Servo motorlarda sıklıkla görülen bir diğer sorun ise; direct measuring system absolute track hatası olarak biliniyor.  Doğrudan ölçüm sistemi olarak adlandırılan bu işleyiş, motorun ana parçaları ile alakalı olmaktadır. Bu sorunun varlığı da, servo motorun işleyiş düzenini devamlı olarak etkiler ve belli bir zaman sonra motoru kullanılamaz hale getirir.

Belirlenen sorunların, çözümü için bize güvenebilirsiniz. Yılın her anında en iyi fiyat politikasını sizlere sunan firmamız, dilediğiniz her an sizlere hizmet vermektedir. Tamir ettirmek istediğiniz ürün, garanti kapsamında olsun ya da olmasın, firmamız servo motorları en ince ayrıntısına kadar inceler. Yapılan incelemeler sonrasında da tamir, bakım, onarım ve tadilat işleri başlar. Tamir ve onarım işlemlerinin hepsi, sizlerin izni ile gerçekleşir. Müşteri güveni ve memnuniyetini hedef alarak çıktığımız bu yolda, her geçen gün kendimizi değiştirmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz.

Teknolojinin tüm imkânları ile sizler için seferber olan firmamızda, gerekli tüm ekipmanlar hazır olarak bulunuyor. Müşteri zaman kaybını en aza indiren bu sistem sayesinde, sizlerin iş düzenine de ket vurmadan tüm tamir işlemlerini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Siemens marka servo motoru için gerekli olan tamir işlemleri, markanın işleyiş düzenine göre gerçekleşmektedir. Bu sayede, yedek parça değişimlerimiz, tamamı ile orijinal parçalardan seçilir.  Değşim anında fiyat – performans açısından bir şey kaybetmeyen motorlardan da yüksek oranda verimlilik sağlanır.

Siemens servo motor tamiri için bizleri tercih etmeniz için onlarca sebep bulunuyor. bu sebeplerden en çok dikkat çekeni ise, firmamızda alanında uzman ve profesyonel çalışma arkadaşlarımızın bulunmasıdır. Teknik bilgi donanımı en üst düzeyde olan çalışma arkadaşlarımızın önceliği, sizlerin ihtiyaç duyduğunuz bakım ve onarım işlemlerine yönelmektedir.

Yüksek verimlilik kıstası ile çalışan ekibimiz, her geçen gün kendini geliştirmekte ve teknolojinin tüm alanlarından fayda sağlamaktadır. Siemens servo motor onarımı için, sizler de gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz.

Servo Motorlarda Arıza Tespitini Nasıl Yapıyoruz?

Servo motor arıza tespiti için, öncelikli olarak sizlerden motor hakkında gerekli olan bilgileri alarak işe başlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu bilgi edinim süreci de, motor tamiri için bilmemiz gereken olası sorunları da gözler önüne seriyor.

Aynı işlemi, enkoder aksamı arızası için de yapan firmamız sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturuyor ve motorunuzdan yüksek oranda verimlilik almanıza destek sağlıyor. Çeşitli sorunlar üzerinde belirlenen bu arızalar zamanında onarıma girmezse, kullanılamaz hale gelmektedir. Bizler de firma olarak bu sorunu ortadan kaldırmak ve size kaliteli hizmet sunmak için çalışma hayatımıza devam etmekteyiz.

Eğer tüm bu belirlenen sorunlardan mustaripseniz ve aynı zamanda da servo motor mekanik arıza tespit için alanında uzman bir ekipten yardım almak istiyorsanız, haftanın her günü bizle iletişime geçebilirsiniz. Firma olarak, servo motorlarınızın rutin bakımları, onarımları ve gerekli tamir işlemleri için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?