Skip to content Skip to footer

Spindle Tamiri Nedir? Nasıl Yapılır? 

Spindle tamiri sürecinde önemli noktalardan en önemlisi, analiz sürecini doğru bir şekilde gerçekleştirmekten geçer. Spindle tadilat tamir sürecinde önem ar eden diğer bir süreç de spindlerin incelenmesidir. Yapılan inceleme ise sorun analiz ve tamir konusunda gerekli olan bilgilerin doğru bir şekilde gün yüzüne çıkmasını sağlar. Tadilat ve tamir aşamasında montaj balans ayarı alınması ve süreçten sonra bu işlemin test edilmesi gereklidir. Kalite ve kontrol edilen ve ön analiz potansiyeli yüksek çıkan Spindle tamiratı her ne kadar adım adım ilerlese de ilk aşama kadar son kontrol aşaması da önem arz eder. Spindle tamiri nedir konusu da tam olarak burada karşımıza çıkar.

Spindle tamiri nasıl yapılır sorusu ise, belirlenen sorunun doğru bir şekilde belirlenmesi ile cevap bulur. Belirlenen sorunun durumuna göre; son teknolojik Spindle araçları kullanan yetkili servislerin tercih edilmesi, bu noktada büyük önem arz eder.

Spindle arızası olduğu takdirde, bu işlem hemen müdahale gerektiren bir işlem olarak kaydedilmiştir. Spindle rulman değişimi için öncelikle parça tedariği yapılır Rulman parçası arızalandıysa her koşulda üretkenliğe devam edemez. Rulmanın eski işleyişine geri dönmesi ve profesyonel şekilde çalışması için, zaman zaman parça değişimi yapılabilir. Euroservo Spindle rulman tamir merkezinde oldukça kaliteli olarak yapılan tamir ve tadilat işlemleri gerçekleşir.  Bu işlemlerin zamanında yapılması ise son derece önemlidir.

spindle tamiri

Spindle Motor Sürücü

Spindle motor sürücü için yapılan her bir işlem, analiz sürecini geçtikten sonra kayıt altına alınır. Sizlerin izni dahilinde yapılan tüm bakım ve onarımlar için ise firma tarafından arıza tespit kaydının açılması gerekir. Bu raporlama özellikle yapılan işlemlerin sürecini ve hangi arızaların tespit edildiğini kapsar. Spindle motor tamiri için yetkili firmada işlem gören sorunlar ise şu şekilde açıklanabilir;

  • Çeşitli mekanik sorunlar,
  • Rulman sorunları ve arızaları,
  • Kirlenme belirtileri, 
  • Yağ eksikliği, 
  • Yanlış kullanım veya diğer arıza belirtileri gibi sorunlar ile ilgilenir. 

Bu tür sorun ve arızalara dikkat eden teknisyenler, her parça için gereken önemi ve çalışma azmini sizlere sunulur. Bütün ekipmanları dikkatli bir sıra ve şekilde inceleyen ekipler sonrasında bu parçaları da test eder. Spindle statüsünde CNC spindle tamiri sırasında, var olan mekanik sorunlar titiz bir analize tabi tutulur. Belirlenen sorunların tespiti konusunda sorun çıkartan her parça öncelikli olarak temizlenir ve montaj işlemi gerçekleşir. Bursa spindle tamiri servislerinde de Run-in işlemleri esnasında da her Spindle için hassas ve özel bir test alanı bulunur. Bu testler sayesinde de, tamir sonrasında meydana çıkacak olası sorunlar önlenmiş olur.

Spindle Servis ve Tamiri

Çalışma hızı ölçümü ve servis incelenmesi de bu kanallarda yapılarak iyi bir hizmet kalitesi sunulur. Spindle Servis ve tamiri başladığı an; vibrasyon, sıcaklık ve kritik doğrulamalar yapılan test alanına dâhil edilir ve ihtiyaç duyduğunuz tamir hizmeti, belirlenen doğrultular çerçevesinde gerçekleşmiş olur. Spindle; özel iş millerinin fabrikasyon yani orjinal sertifikalara göre hareket etmesini ve çalışmasını sağlamak amacı taşır. Bütün bu koordinasyon ve kaliteyi sağlamak ve belirlenen sorun kökünden çözmek için kullanılır. Bütün bu işlemlerin neticesinde, sağlam bir kalite kontrol de yapılarak, var olan tüm koordinasyon kriterleri ayrı ayrı takip edilir. 

Spindle rulman motor değişimi yine aynı ekipman ve ekip sayesinde profesyonel ve işletmecilik koşulları gereğinde belirli literatürde yapılır. Değişim test ve sürüş gibi uzmanlık dallarında her türlü temel eğitim vardır. Rulman değişimi sonrasında da her türlü testin uzmanlık ile yapılması gerekir. Spindle tamiri önemi konusunda da servo motorlar ve Spindle işlemlerinde detaylı ekspertiz alınması gerek uzmanlık açısından gerekse müşteri açısından büyük önem taşır.

Düzenli test ve tamir işlemlerinin her biri kendi alanında önemlidir. Kendi bünyesinde bulunan uzman ekipman sayesinde her bir değişim önemli bir yere sahiptir. Daha sonra test edilen düzen ve tamir işlemlerinin teknik bir kadro tarafından eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Oldukça eğitimli olan teknik ekip, her sorunu en kısa sürede çözmek için çalışır. Spindle motorun modeli fark etmeksizin, doğru bir şekilde yapılacak olan bakım ve onarım işlemleri, ancak alanında uzman teknik bir ekip ile mümkün olur. Çünkü Spindle Servis ve tamiri başladığı an; vibrasyon, sıcaklık ve kritik doğrulamalar yapılan test alanına dâhil edilerek, var olan sorun kısa süre içerisinde belli olur. Marka enkoder, hall effect, tako rutini cihazları gibi pek çok işlem ve tedarik süreci de bu yöntem ile çözüme kavuşulur. 

Spindle tadilat ve tamiri söz konusu olduğunda yapılacak işlemler ise şu şekilde sıralanır;

  • Ekonomik hızlı ve uzun ömre sahip detaylı ve bütüncül işlemler ortaya çıkarmak, 
  • Yüksek bir müşteri potansiyeli elde ederek memnuniyeti üst düzeye çıkarmak,
  • Düz ve şeffaf şekilde analizlerin çıkarılması,
  • Kaliteli ve dayanıklı yedek parça seçilmesi, 
  • Tamir ve tadilat gereken bütün işlemlerde yapılan yeni kayıtlar sayesinde analizlerin yapılması gibi önemleri vardır. 

Spindle eğitimli montajlarda özellikle alanında uzmanlaşmış personeller çalışır. Bu durum hem kaliteli hem de garantili tamirlerle sonuçlanır. Spindle iş millerinde de aynı şekilde uygun malzemeler, prosedürler ve profesyonel adımlar ile montaj işlemi başlar. Alanında uzman olan kişiler tarafından yapılan bu işlemde, motorun montaj esnasında alacağı zarar en aza indirgenir. Birikim, tecrübe ve kaliteli ile birleşen bu işlemlerin hepsi Spindle tamir ve tadilat amacıyla yapılan garantili uygulamalardır. 

Euro Servo bütün tadilat ve onarım hususunda en son teknolojiler ile ilerler. Servolar da yapılan tamirler bu konuda uzmanlık seviyesine ulaşmış teknisyenler tarafından tamamlanan işlemleri içerir.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?