FANUC SERVO MOTOR TAMİRİ

Fanuc servo motorların garantili tamiri yeni motor almaya göre çok daha tasarruflu bir işlemdir. Euroservo firması Fanuc Alpha, Fanuc Alphai, Fanuc AlphaiS, Fanuc Beta, Fanuc BetaiS olarak en eski ve en yeni birçok Fanuc marka model servo motorların tamiratlarını yapmaktadır. Firmamızda Fanuc servo motor ve Fanuc spindle motor tamiratları konusunda eğitim almış uzman personellerimiz tarafından orijinal yedek parçalar kullanılarak yapılmaktadır.

Uzman teknisyenlerimiz Fanuc marka her model ve tipe göre farklı mekanik ve elektiksel motor testleri yapmaktadır. Euroservo’ya tamir amacıyla gönderdiğiniz Fanuc servo motorlar giriş kayıtları alındıktan sonra detay ekspertiz yapılmak üzere teknik departmanımızca incelenmektedir. Servo motorlar hassas ekipmanlar olduğu için konusunda uzman ekibimiz motorların elektriksel ve mekanik ekspertizlerini büyük bir titizlikle yaparak hasarlı olan parçaları tespit eder. Euroservo’nun zengin Fanuc yedek parça stoğundan arızalı olan parçaların değişimleri yapılır.

Euroservo’ya tamir amacıyla gönderdiğiniz FANUC servo motorlarınızın tüm mekanik, elektriksel parçaları tek tek kontrol ve test edilir. Hasarlı olan veya hasarlanmaya giden parçalar müşteriye raporlanarak teklif oluşturulur.

Hasarlanmış olan rotor ve rulman kapakları tadilatları yapılır. Fanuc servo motorların hasarlanmış veya yanık olan stator sargıları titiz bir şekilde ankuş, tel çapı, spir sayısı, sargı ve faz bağlantıları gibi kayıtları alınarak sökülür. Sökülme işlemi akabinde motorların kaliteli yüksek sıcaklık dayanımlı tel ile orjinale sadık kalınarak izolasyon kağıtları ve kaliteli faz ayırma kağıtları ile motor sarımı yapılır. Sarımı yapılan tüm motorlar fırın vernik yapılarak verniklenmektedir. Sarım işlemi bittikten sonra Megger, Hi-Pot, Surge ve Omaj testleri özel test cihazları ile yapılıp, motorun sarım öncesi ve sonrası durumları karşılaştırılır.

Fanuc servo motorların değişim gereken tüm enkoderleri orjinal ve sıfır Fanuc enkoder kullanılarak yapılır. Tam çalıştırma testleri akabinde motorun etiket değerlerinde tamir görüp görmediği kontrol edilip kalite kontrol yapılarak müşteriye sevk edilir.

Fanuc servo motorlarda test çalıştırması Fanuc CNC sistemlerde yapılarak motorun müşteriye gönderildiğinde çalışmama problemleri olmaması sağlanır. Test çalıştırması ortalama 2-3 saat sürmekte olup, istenmesi durumunda müşteriyle paylaşılabilmektedir. Yapılan tüm tamiratlar 1 yıl garantili olup, değişen parçalar ve yapılan işçilik ile sınırlıdır.

Euroservo’da tamiratını yaptırdığınız tüm FANUC marka servo motorlarda aşağıdaki avantajlardan faydalanabilirsiniz:

  • Hızlı ve Ücretsiz Servo Motor ve Spindle Ekspertiz ve Hasar Tespiti
  • Uzman ve Deneyimli Servis Kadrosu
  • 1-2 iş Günü İçerisinde Hızlı Tamir ve Bakım İşlemleri
  • 1 Yıl Garanti (Yapılan işçilik ve kullanılan yedek parçalar için)
  • Yenisine göre %80 e Varan Tamir ve Bakım Fiyatları


Hemen Arayın

Open chat
Hızlı yardıma mı ihtiyacınız var ?