Skip to content Skip to footer
euroservo

Spindle tamir süreci, spindlenizin incelenmesi, analizi, tamiri, montajı, balans alınması ve test edilmesinden oluşur. Kalite kontrol yapılan spindle tamiratının her aşamasına dahil edilir ve her adım Euroservo’nun son teknoloji spindle tamir merkezinde tamamlanır. Spindleniz arızalandıysa üretkenliğe geri dönmenin en iyi ve hızlı yolu Euroservo Spindle Tamir Merkezinde yapılan zamanında ve kaliteli bir spindle tamiratıdır.

Teknik personellerimiz tamir için gelen tüm iş millerini kontrol eder.

Her bir iş mili için yeni kayıt ve iş emri açılır. İş emrinin açılması ile arıza tespit raporlaması başlar. Bu rapor, tamir süreci boyunca gerekli olan ve tamamlanan tüm işleri ayrıntılarıyla anlatan bir belgelendirmedir.

Teknisyenler, bindirme, rulman arızaları, kirlenme belirtileri, yağ eksikliği, yanlış kullanım veya diğer arıza belirtilerine dikkat ederek her parçayı dikkatli bir şekilde inceler ve test eder. Spindle’ınızı oluşturan mekanik ve elektrik-elektronik her bir parça önce temizlenir, sonrasında uygun ölçü aletleri ile ölçülerek tolerans dışı veya kullanıma uygun olup olmadığı kontrol edilir. Tüm arıza tespit işlemi özel bir tamir alanında gerçekleştirilir ve tüm süreçler arıza tespit raporlaması ile kayıt altına alınır.

fanuc-spindle
siyah-spindle-yeni

Ölçüm alanında, eğitimli teknisyenler her bileşeni inceler ve analiz eder. Son teknoloji test cihazları kullanılarak, her bir kritik parçanın geometrik ölçümleri ve toleransları kontrol edilir. Yapılan incelemelerden sonra spindle arızalanmasının olası kök nedenlerinin ve fotoğraflarının olduğu yazılı bir arıza tespit raporu oluşturulur.

Arızalı olan tüm parçalar tamamen donanımlı, son teknoloji mekanik atölyemizde yeniden üretilebilir veya orjinaline sadık kalınarak tamir edilir. Deneyimli ustalarımız ihtiyaç duyulan herhangi bir parçayı tamir eder veya yeniden imal eder. Bu şirket içi yeteneğimiz ile hızlı, kaliteli ve uygun maliyetli spindle tamiratları gerçekleştiririz.

Hasarlı parçalar, bozuk spindle koniği ve diğer mekanik spindle hasarları rulman ömrünü ciddi şekilde azaltır ve spindle’ın kötü bir yüzey finişi bırakmasına neden olur. Spindle balans problemi var ise, balansın düzeltilmesi gereklidir. Doğru ve hassas tamir edilmiş bir spindle ve hassas balans alma işlemlerinin yapılması spindle performansını artırır ve rulmanların ömrünü uzatır. Euroservo bünyesinde en son teknolojiye sahip statik ve dinamik balans alma cihazları kullanılarak spindle balans alma işlemleri yapılır.

siyah-spindle
weiss-spindle-siyah

Eğitimli montaj personellerimiz, iş millerini uygun ekipman ve prosedürler ile dikkatlice montajını gerçekleştirir. Montaj uzmanlarından oluşan spindle tamir ekibimiz yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikime sahiptir.

Run-in sırasında, her spindle, özel bir temiz test alanında kademeli olarak çalışma hızına getirilir. Her spindle vibrasyon, titreşim, sıcaklık ve kritik salgıları doğrulamak için test edilir. Spindle iş millerinin orijinal spesifikasyonlara göre çalışmasını sağlamak için tüm kritik çalışma parametreleri izlenir.

Kalite kontrol için katı standartlar, nakliye süreci boyunca bile korunur. Boya isteniyorsa uygun bir renk özenle uygulanır.

CNC Spindle tamiratında Euroservo uzmanlığına güvenebilirsiniz.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?