Skip to content Skip to footer

Allen Bradley MPL-B330P-MJ72AA Servo Motor Tamiri

Servo motor mevcut ekipman ya da çalışan mekanik aksamlar da ana güç dönüştürücü ya da mevcut güç ve performansı artırmak veya çekiş gücü, standart iş yükünü azaltmak için birçok sektörde kullanılan bir dinamo türüdür.

Servo Motor, kullanım alanları çok çeşitlilik göstermektedir. Başlıca ele alınırsa; Havaalanları, sanayi makineleri, cnc tipi makineler, savunma sanayi, üretim sanayi, ev içi kullanılan elektrikli aksamlar, oto sanayi, bahçe ve sulama ekipmanları gibi birçok alanda ana veya yardımcı takım olarak kullanmaktadır. Elektrik ve elektronik mekanik aletlerin oturmuş döngü ve sarmalları, iz düşümleri, sensör işlevleri ile birçok alanda kullanılabilir.

Allen Brandley Servo Motor seri üretim ve kusursuz mekanik sensörleri ile alanın en iyilerindendir. Farklı voltaj ebat ve döngü seçenekleri ile birlikte Allen Brandley Servo Motor sağladığı sensörlerle gerekli donanım haline gelmektedir. Manyetik alan ile iz düşümleri, milimetrik işlemler ve oturmuş döngü ve hassasiyeti ile öne çıkmaktadır. Çekiş gücü seçenekleri ile günümüz teknolojisine ayak uydurarak hala gelişmeye devam etmektedir. Farklı tür ve modelleri ile istenilen çok fazla iş alanında kullanıma sahiptir.

Servo Motor Allen Bradley MPL-B330P-MJ72AA modeli dik ve 180 derece açılı fırçasız bir motor türüdür. Sanayi bazlı üretim ve bantlarda 460 V çalışan ve çok turlu yüksek çözünürlüklü bir motordur. Allen Bradley MPL-B330P-MJ72AA sarmal uzunluğu 30 = 76,2 mm 3,0 inç tir. Yüksek çözünürlükle birçok alanda kodlama yapılarak, iş yükü zaman tasarruf sağlanır. Frensiz sistemi IEC Metrik ile üretim bant veya kullanılan bölümde devamlılığı sağlamaya yardımcı olur. Servo motor Allen Bradley MPL-B330P-MJ72AA modeli ile istenilen özellikler ile kodlama yapılarak dönüş ve izdüşümleri ayarlanarak senkron edilebilir. 

Servo Motor Allen Bradley MPL-B330P-MJ72AA Modelde Çıkan Başlıca Sorunlar ve Çözümleri:

  • Enkoder aksamı arızası: Bu tip arıza ve uyarılarda döngü hızı, izdüşümü gibi veya değişim durumlarında firma ile iletişime geçip usta kadrosu ile anında çözüm odaklı bakım tamir veya değişmesi gereken aksamı varsa hemen müdahale edilerek teslim edilir. Servo motorun enkoder aksamı arızası vermesi durumunda istikrarlı olmayan döngü ile karşılaşıldığında motor durdurulması tavsiye edilir. Kullanım koşulları ya da mekanik arızadan kaynaklı döngü veya düşük akım ibik problemin öncelikle nereden kaynaklandığı bulunarak yardımcı olunur. Gerektiren durumlarda arızası olduğu yerde yapılır veya bulunduğu yerde yapılamıyorsa bilgi verilerek bakım ve tamir sürecine girer.
  • Enkoder değişim: Servo motor enkoder değişimi dönen mil ve iz düşümlerinde istenilen performans sağlanamadığı durumlarda yenilenmesi gerektiğinde kolaylıkla değişimleri sağlanmaktadır. Servo motor bilye dağılması ya da yuvanın bozulması durumunda Enkoder değişimi en kısa sürede yapılarak orijinali ile değiştirilir. Bilye dağılmasında yüksek ses veya istenilen performans sağlanamadığı için çalışan motor durdurulmalı ve servisi servo motor tamir ve onarım ile iletişime geçilmelidir. Enkoder değişimi itina ile orijinal parça ile en kısa sürede değiştirilir.
  • Mekanik bakım: Birçok elektrik ve elektronik ürün kullanımında olduğu gibi model numarasına göre belirli aralıklarla bakımları yapılmalıdır. Uygun olmayan şart ve ortamlar olması durumunda standart bakım süresi beklenmeden performans düşüklüğü göstermeden isteğe göre bakım yapılması tavsiye edilir. Servo motor Allen Bradley MPL-B330P-MJ72AA modelinin Mekanik bakımları Günlük, aylık, yıllık bakımları itina ile yapılmalı, gerekli zamanda temizleme yağlama gibi basit işlemleri göz ardı edilmemelidir.
  • E07 MotFeedbackFault hatası: Motor hata ve kodları çok sık olmasa da karşılaşmak mümkündür. Hata kodunu bilmiyorsanız motoru kapatıp yetkili servisi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Servo motor E07 MotFeedbackFault hatası ve buna benzer hata kodlarında gerekli bilgi alınarak çözümler aranmalıdır. Alarm ve duyar ışık vb. uyarılar dikkate alınmalı hata kodunun neden kaynaklandığı nasıl giderileceği ile ilgili teknik servis aranarak veya resmi internet sitesinden yazılarak çözümler aranmalıdır.
  • Servo Motor Tamir ve Onarım: Servo motorlarda karşılaşılan herhangi bir sorunda telefon veya internetten 7 gün yirmi dört saat randevu alınarak bilgi paylaşımı tamir ve oram gibi konuları zamandan tasarruf ederek kolaylıkla yapılabilir. Servo Motor Tamir ve Onarım hizmetlerinde ürün veya parçanın hangi aşamada olduğu, ne zaman teslim edileceği, ücret gibi birçok soruya anında yanıt bulunabilir. Usta kadrosu ile anında cevap verebilmektedir. Gerekli parçanın onarımı yapılırken yapılamadığı durumlarda bilgi verilerek parçanın orijinali ile değişimi yapılabilir. 
  • Servo Motor Bakımı: Hiçbir arızası olmasa dahi istenilen performansın, çekiş gücünün devamlılığı ve motorun yıpranmaması için belirli periyotlarda servo motor bakımı yapılması tavsiye edilir. Altı aylık veya yıllık bakımları usta personeli ile yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir. Servo motor bakımı randevu sistemi ile çok kolay yapılmaktadır. Usta kadrosu ile en kısa sürede gelip motorun bakım ve kontrollerini yapmaktadır. Bakımlarda detaylı ve şeffaf bilgi verilerek parçalar veya aksamlarda yıpranma ve değişim gerektiren durumlar varsa bilgilendirme yapılır.
Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?