Skip to content Skip to footer

Bobinaj Motor Sarımı Nasıl Yapılır?

Euro Servo kapsamında bulunan, AC DC motorlarında bobinaj sarımlarının hangi plan noktasında yapılacağı hususunda dikkatli olmak gerekir. Kalite ve kontrol aşamalarını içeren ve bu hizmetleri üst düzey servis olarak sağlayan Euro Servo, alanında uzman olan ve teknik ekiple çalışan bir firmadır. Bobinaj sarım ve tamir sağlarken aynı zamanda fabrikasyon şeklinde önemli adımlar atan bu firma, yüksek kalite standartları sayesinde, bu alanda her geçen gün sağlam adımlar atarak büyür.

Özellikle de motor bobinaj işlemlerinde, elektronik motorlar üzerindeki verimlilikte büyüme hedeflenir. Verimlilikte azalma riskini azaltmak amacı ile motorlarda tamir ve tadilat konusunda çalışmalar yapılır. Herhangi bir proje kapsamında olan ve planlanmış şekilde yürütülen motor bobinaj işlemleri ile motordaki devamlılığın vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bobinaj, motor ve servo motor çalışmaları ile kaliteli spindle değişimleri için teknik servis tercih edilir. Bobinaj işlemi projelerinde ve elektrik motorları tamir aşamalarında sağlanan verimlilik, firma içerisinde yüksek çalışma performansını da beraberinde getirir. Motorlarda yüksek verimlilik aşamasında önem kazanan bobinaj işlemleri ve tamir süreci için kalite ön planda tutulur. Bobinaj sarımı için özellikle de; teknik araştırma ve potansiyel hedefler ile yüksek kalite tamir işlevlerinin esasları ön planda tutulur.

bobinaj motor sarımı

Motor Bobinaj Sarımı

Motor bobinaj sarımı nitelikli kaliteli ve uzman bir servis sağlayıcısı sayesinde yapılan doğru ve mekanik işlemler ile tamamlanır. Bobinaj sisteminde, motorun bütün değerleri tespit edilir. Kapsamlı bir şekilde ve zaman dâhilinde, bobinaj servo motorları ve spindle alanındaki tamirleri ile OEM lisansına uygun olarak yapılması esas alınır. Verimlilik ve tamir sürecinde bobinaj ve tasarım hususunda da değerlerin tamamlanma servo tamir kapsamında bulunur. 

Motor ve spindle kapsamında bobinaj sarımı nedir ve bobinaj sarımı nedir soruları büyük önem arz eder. Servo motor tamirinde, öncelikli olarak spindle motor kapağına ait olan sorunlar tespit edilmelidir. Bu sorun tespit sürecinden sonra da, gerekli olan tamir ve onarım işlemleri başlar.  Firma kapsamında, önemli parça değişimleri de dâhil olmak üzere, pek çok parça kayıt altına alınırken, gerekli görüldüğü takdirde, analiz ve performans incelenmesi de yapılır. Yeni bobinaj tasarımları ise, eski çıkan bobinaj parçaları ile uyumlu bir şekilde seçilerek tamir değişim sürecine gider. 

Kaliteli bobinaj sarımı nasıl yapılır konusu ise alanında uzman olan kişiler tarafından cevaplanmalıdır. Bu noktada da, Servo motor frekans ve spindle motorların genel bobinaj hizmetleri ile bütüncül olarak ele alınmasını destekler. Problem bütünlüğü korunarak en az hasar ve risk elde edilecek şekilde bir performans sağlamak amaçlanır. 

Bu konuda firmanın güvence verceği şekilde, stator bobin ve bobinaj değişimi ve tamiri yapılır. Burada en önemli olan kritik durum ise performansını en üst düzeyde olmasıdır. Bunu ortaya çıkarmak için uzman bir görüş ve profesyonel destek gerekir. Belirlenen sürecin tamamlanması için de uygulanması gereken adımlar şu şekildedir;

 • Sac paket bütünlüğü ve yapısı korunurken,  bobinlerin söküm işlemi gerçekleşir,
 • Bobinlerin genel düzenliliğini korumak ve bilgisayarlı bobinin  kendi makinesi ile sarılması tamamlanır,
 • Bobinaj malzemelerinin arasında bulunan bakırların çeşitli yalıtım koordinasyon türleri koruma altına alınır,
 • Sarım işlemleri sayesinde bobinlerin elektronik biçimde ayarlanması ve test edilmesi tamamlanır,
 • Statorlar incelenir ve armatürlerin bobinaj sonrasında vernik makinelerinin kontrolü sağlanır. 
 • Servo motorlar ve spindle motorlar ile bobinaj işlemleri tamamlanırken; Euroservo uzmanlığı ile tamamlanan işlem analizi sağlanır. 

Elektrikli motor sarımı yapan teknisyen ve projeler ile tamamlanan işlemlerde garanti söz konusu olur. Bobinaj motor sarımı nasıl yapılır konusunun cevabı da profesyonel anlamda şekil alır yani bobinaj sarımı, var olan sorunun türüne göre değişiklik gösterebilir. Uzman teknisyenler sayesinde hızlı bir güvenilir bir şekilde yapılan bu işlem,  belirlenen konunun cevabı niteliğindedir.

Doğru sonuçlar elde edilerek gerçekleşen  bu işlemler, bobinaj motor sarım makinaları ile yapılır. Bobinaj sarım aşamalarında saha araştırma ve çalışması da gerçekleşir. Motor bobin sarma işleminde farklı detaylar ele alınır. Euro servo kapsamında yapılan bütün teknik bu işlemler sayesinde de daha başarılı ve dinamik bir serüven oluşur.

Bu teknik çözümler ile hızlı ve dinamik bir uğraş elde edilerek; motor ve servo motor üzerinde yeni kayıt işlemleri ve tamirleri yapılır. Motor bobinaj malzemeleri üretimi ise, parça kullanıma uygun ve motor bütünlüğünü sağlamak amacı ile gerçekleşir. Bobinaj malzemelerinin üretim aşamasına ek olarak bu parçaların değişim süreci şu şekilde belirlenir; 

 • Değişen parça analizi,
 • Kontrol ve kayıtlı değişim işlemleri,
 • Sarma motor ve servo motor kayıtları,
 • Bobinaj değişimleri ve kaliteli yeni bobinaj tasarımları,
 • Yenilikçi ve kaliteli ürün değişimi sırasında teknik servis desteği sağlanır. 

Motor ve spindle alanındaki bu çalışmalar ile problem kaynağı bulunarak esaslı çözümler yapılır. Hızlı kesin ve güçlü sonuçlar ile projeler desteklenir ve sonuçlar ortaya koyar. Profesyonel teknik servis ise saptanan sorunlara yönelik çözüm görevi üstlenir.

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?