Skip to content Skip to footer

Siemens 1FE9073-4WL40-1AA9-Z Spindle Motor Tamiri

Servo motor yapıları, hız ve kontrollerin aynı düzen içerisinde sağlandığı ve oldukça hassas bir yapıya sahipli olan dişli makinelerin başında gelen mekanik düzenlerden sadece bir tanesidir. Bu sistemlerin düzenli bir şekilde bakım – onarım ya da tamirat işlemlerinin yapılması ise, motordan alınacak performans düzeyini maksimum oranlara çıkartır. 

Fakat ister kullanım süresi, ister yanlış etki, bu motorların çalışma düzeyinde bazı sorunları da beraberinde getirir. Sorunların düzgün bir şekilde giderilmemesi ya da var olan sorunla çalışmaya zorlanan motor kısa süre içerisinde tamamı ile çalışma düzeninden şaşar. Bu düzensizlik de belli bir zaman sonra motoru tamamen kullanılamaz bir hale getirebilir.

Eğer sizler de servo motor tamiri için alanında uzman ve profesyonel bir ekipten destek almak istiyorsanız, haftanın her günü firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  Kurulduğumuz ilk günden bu yana,  teknoloji ve profesyonellik ile tamamlanan firmamız, servo motorlar için gerekli olan tüm bakım ve onarım işlemlerini sizlere sunmaya devam etmektedir.

Servo Motor Measuring Circuit Error Hatası

Siemens 1FE9073-4WL40-1AA9-Z Spindle Motor Tamiri
Siemens 1FE9073-4WL40-1AA9-Z Spindle Motor Tamiri

Servo motorda yer alan yanlış bağlantı hataları, dış ortamın çok gürültülü olması,  hava sıcaklığı ve kalibrasyon hataları ile meydana çıkan measuring circuit error hatası, ciddi oranda teknik bilgi gerektiren ve motorun genel işleyiş düzenine etki eden sorunlardan sadece bir tanesidir.

Motorda yer alan ölçüm devresinin ya da ölçüm sistemlerinin genel işleyiş yapısında meydana gelen hataları ifade eden bu sistem, motorun çalışma düzeni bozar.  Bu hatalar, motor içerisinde yapılan ölçümün doğruluğunu ya da hassasiyetini de ciddi oranda etkiler. Motor verimini yüksek oranda düşüren bu hata, kısa zaman içerisinde giderilmezse de motoru kullanılamaz bir hale getirmektedir.

Bizler de; 504 Measuring circuit error, motor measuring system hatası ile firmamıza gelen Siemens marka servo motorun enkoder aksamının arızalı olduğunu tespit ettik. Bu hata kodu, yukarıda bahsedildiği gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Motor üzerinde yaptığımız çalışmalar sonucunda ölçüm devresinden etkilenen motor measuring system hatası ile karşılaştık. Bu sorun ise, motorun genel durumu hakkında kullanıcılara yanıltıcı bilgiler verir. Bazı sensor hatalarını da beraberinde getiren bu hata kodu,  servo motor performans verileri hakkında yanıltıcı sonuçlar doğurmaktadır.

Eğer sizler de Siemens marka servo motor konusunda teknik bir ekip ile çalışmak istiyorsanız, iletişim numaralarımız üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Servo motorlar üzerinden aldığınız verimin düşmemesi adına en kısa sürede size teslim edilen motorların montaj işlemleri de firmamız tarafından gerçekleşmektedir.

Siemens servo motor servisi olarak, en sık karşılaştığımız bir diğer sorun türü ise enkoder aksamı arıza türüdür. Bu arıza,  motorların dönme hızını ve hareket düzeyini tespit eder. Fakat enkoder sisteminde oluşan herhangi bir arıza da servo motorun çalışma prensibini olumsuz etkilemektedir. Bizler de firma olarak, alanında uzman ve teknik bir ekip ile sizlere bu konuda destek vermekteyiz. Servo motorlar için gerekli olan tüm bakım – onarım ve tamir işlemlerinizi yüksek kalite standartları altında gerçekleştiren firmamız, yılın her anı en iyi hizmeti sizlere sunmaktadır.

Siemens Servo Motor Tamir ve Bakımı

Siemens 1FE9073-4WL40-1AA9-Z Spindle Motor Tamiri
Siemens 1FE9073-4WL40-1AA9-Z Spindle Motor Tamiri

Siemens servo motor tamiri, diğer işlemlerde olduğu gibi teknik bilgi isteyen konulardan bir tanesidir. Bizler de firma olarak, dünya devi Siemens marka servo motorlar için gerekli olan bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmeyiz. 

Tüm bakım – onarım ve tamir işlemlerine başlamadan önce, her sorun için ayrı teknik bilgiye sahip olan çalışma arkadaşlarımız sizlerle iletişime geçer. Bu iletişim sayesinde de motor hakkında gerekli olan bilgiler sizlerden alınır ve servo motorlar için gerekli olan onarım ya da tamir işlemleri başlamış olur.

Zamandan tasarruf etmenizi de sağlayan bu sistem sonucunda, en kısa sürede motorunuzdan beklediğiniz verimi yeniden sağlayabilirsiniz. Faaliyete geçtiğimiz ilk günden bu yana, teknolojinin getirilerinden de fayda sağlayarak kendimizi geliştirmeye devam ediyor ve bu doğrultuda teknik olarak büyümeyi de ihmal etmiyoruz.

siemens spindle tamiri, oldukça zordur. Motor içerisinde bulunan milin bozulması ile ortaya çıkan bu sorun, birden çok sorunu da beraberinde getirebilir. Düzgün bir şekilde tamir edilmeyen spindle,  motorun geneline etki eder.  Fakat siemens servo motorunuzun bakımını düzenli olarak yaptırmak, belirlenen sorunun engellenmesi sağlar. Firma olarak servo motor bakım ve onarımına ait ne varsa sizler de bize güvenebilir ve ihtiyaç duyduğunuz motor bakımına bütçe dostu fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

Siemens Servo Motor Bakımı

Siemens servo motor arıza, kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu önemin bilince olan firmamız da, her geçen gün kendisini geliştirmeye ve alanında uzman olarak çalışmaya devam etmektedir. Sahip olduğunuz servo motorlar, garanti kapsamında olsun ya da olmasın firmamızda gerekli olan tüm bakım ve onarım işlemleri büyük bir titizlikle gerçekleşmektedir.

Siemens servo motor arıza tespiti işlemleriniz için sizler de uzman bir firma arıyorsanız, dilediğiniz her an bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sektörün öncü teknik uzmanları ile çalışan firmamızda, her sorun en ince ayrıntısına kadar çözüme kavuştuktan sonra sizlere teslim edilmektedir. tüm bu bilgilere ek olarak, firmamız dahilinde işlem görmüş tüm servo motorlar; en az 1 yıl olacak kadar servisimizin garantisi altına alınır.

Leave a comment

Whatsapp'dan ulaş
💬 İletişime geç
Merhaba, Euroservo Tamir Merkezi
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?